Najlepšie akcie kávy pre prvý kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Kávový priemysel je komplexný a viacvrstvový, vrátane všetkého od výrobcov a distribútorov až po spracovateľov, veľkoobchodníkov a maloobchodníkov, vrátane spoločností Starbucks Corp. (SBUX), JM Smucker Co. (SJM) a Restaurant Brands International Inc. (QSR). Neexistuje žiadna jediná referenčná hodnota pre kávu a neexistuje žiadne ETF zamerané na kávu. V 12-mesačnom koncovom období došlo v spotrebiteľskom výberovom SPDR ETF (XLY) k zmene cien o 21,6%, zatiaľ čo sektor spotrebiteľských tovarov SPDR ETF (XLP) vzrástol o 22,0%. Obidve celkovo podhodnotili trh, keďže S&P 500 zaznamenal v rovnakom období zmenu ceny o 26,5 %. Všetky údaje sú k 12. januáru 2020.

Tu sú tri najlepšie kávové akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Najlepšie akcie kávy

Sú to akcie z oblasti kávy s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P/E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf JM Smucker Co, zdroj: GOOGLE

JM Smucker Co (SJM:NYSE) : JM Smucker vyrába potravinárske výrobky pre globálny predaj. Aj keď je asi zrejme známejšia pre jej ovocné nátierky, arašidové maslá, tuky a oleje, spoločnosť tiež vyrába kávové výrobky. V poslednom štvrťroku v spoločnosti došlo k medziročnému nárastu hotovosti o 10%.

ročný graf Restaurant Brands International Inc , zdroj: GOOGLE

Restaurant Brands International Inc (QSR:TSE): Kanadská holdingová spoločnosť Restaurant Brands International vznikla v roku 2014 zlúčením spoločností Burger King a Tim Hortons. Dnes spoločnosť vlastní aj Popeyes Louisiana. Tim Hortons zostáva jedným z najväčších kaviarní a reštaurácií v Kanade.

ročný graf Dunkin ‚Brands Group Inc, zdroj: GOOGLE

Dunkin ‚Brands Group Inc (DNKN:NASDAQ): Dunkin‘ Brands Group franšízuje miesta Dunkin ‚(predtým Dunkin‘ Donuts) a Baskin-Robbins. V treťom kvartáli 2019 spoločnosť Dunkin ‚Brands pridala 55 nových miest Dunkin‘ v celej USA.

Najrýchlejšie rastúce akcie kávy

Jedná sa o akcie z oblasti kávy s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Keurig Dr Pepper Inc, zdroj: GOOGLE

Keurig Dr Pepper Inc (KDP:NYSE): Keurig Dr Pepper vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje vrátane kávy. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom v celej Severnej Amerike.

ročný graf Starbucks Corp, zdroj: GOOGLE

Starbucks Corp (SBUX:NASDAQ): Spoločnosť, ktorá nepotrebuje predstavenie, má zastúpenie v 75 krajinách po celom svete a je globálnym lídrom v oblasti praženia kávy, marketingu a maloobchodu. V poslednom štvrťroku spoločnosti, ktorý sa skončil 29. septembra 2019, došlo k štvrťročnému zvýšeniu dividend o 14% na 0,41 dolárov na akciu.

Akcie kávy s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie výrobcov kávy, ktoré zaznamenali najvyššiu zmenu ceny za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Nestle SA, zdroj: GOOGLE

Nestle SA (NESN:SWX): Švajčiarsky konglomerát Nestle je už niekoľko rokov najväčšou potravinárskou spoločnosťou na svete. Spoločnosť vyrába širokú škálu výrobkov od detskej výživy a balenej vody až po mliečne výrobky, mrazené potraviny, kávu a ďalšie. Na konci roku 2019 spoločnosť oznámila, že dokončila program spätného odkupovania akcií v hodnote 20 miliárd dolárov a že by spustila ďalší program v rovnakej veľkosti.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár