Najlepšie akcie komunikácií na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Druhá časť

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú tiež významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

päťročný graf Communications Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií reprezentované v Communications Select Sector SPDR ETF (XLC), prekonali širší trh. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 27,8%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 20,6%.

Tu sú 3 najlepšie akcie komunikácií s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie komunikácií

Toto sú akcie komunikácií s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

trojročný graf Zoom, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ) : Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. Ponúka cloudové videokonferencie v rozlíšení HD, mobilitu a webové stretnutia. Za tretí kvartál fiškálneho roka 2021, ktorý sa skončil 31. októbra, spoločnosť Zoom vykázala medziročný nárast výnosov a čistého príjmu o 366,5% (takmer 90-krát vyšší ako pred rokom). Zisky boli poháňané masívnym nárastom zákazníkov, vrátane takmer šesťnásobného počtu zákazníkov s viac ako 10 zamestnancami v porovnaní s tretím kvartálom fiškálneho roka 2020. Hlavnou hnacou silou bola pandémia COVID-19.

päťročný graf IAC, zdroj: GOOGLE

IAC / InterActiveCorp. (IAC:NASDAQ) : IAC / InterActiveCorp (Dotdash, vrátane Investopedia.com, je stopercentnou spoločnosťou IAC / InteractiveCorp) je mediálna holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností poskytuje mediálne a internetové služby. Medzi jej obchodné segmenty patria ANGI Homeservices, Vimeo, Search, Emerging & Other a Dotdash, z ktorých druhá prevádzkuje portfólio digitálnych značiek vrátane Investopedie.

päťročný graf World Wrestling Entertainment, zdroj: GOOGLE

World Wrestling Entertainment Inc. (WWE:NASDAQ) : World Wrestling Entertainment funguje ako mediálna a zábavná spoločnosť. Ponúka živé wrestlingové podujatia, televízne programy, reklamu, licencie a ďalšie. V novembri spoločnosť oznámila vymenovanie Karen Mullaneovej za kontrolórku a hlavnú účtovníčku.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár