Najlepšie akcie komunikácií na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Tretia časť

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú tiež významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

päťročný graf Communications Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií reprezentované v Communications Select Sector SPDR ETF (XLC), prekonali širší trh. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 27,8%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 20,6%.

Tu sú 3 najlepšie akcie komunikácií s najvyššou dynamikou.

Akcie komunikácií s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

trojročný graf Pinterest, zdroj: GOOGLE

Pinterest Inc. (PINS:NYSE) : Pinterest prevádzkuje stránku sociálnych sietí, ktorá umožňuje používateľom zdieľať fotografie a tiež malé animované súbory GIF a videá vo formáte nástenky.

päťročný graf Twilio, zdroj: GOOGLE

Twilio Inc. (TWLO:NYSE) : Twilio vyvíja komunikačný softvér a cloudovú platformu pre webových vývojárov, ktorá umožňuje vývojárom integrovať telefónne hovory, hlasovú komunikáciu internetovým protokolom a textové správy do webových, mobilných a telefónnych aplikácií. V novembri spoločnosť Twilio oznámila, že dokončila akvizíciu segmentu zákazníckych dátových platforiem v rámci obchodovania s akciami v hodnote približne 3,2 miliárd dolárov.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je zoom-logo.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-01-23-o-13.18.03-1024x366.png
trojročný graf Zoom, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ) : Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. Ponúka cloudové videokonferencie v rozlíšení HD, mobilitu a webové stretnutia. Za tretí kvartál fiškálneho roka 2021, ktorý sa skončil 31. októbra, spoločnosť Zoom vykázala medziročný nárast výnosov a čistého príjmu o 366,5% (takmer 90-krát vyšší ako pred rokom). Zisky boli poháňané masívnym nárastom zákazníkov, vrátane takmer šesťnásobného počtu zákazníkov s viac ako 10 zamestnancami v porovnaní s tretím kvartálom fiškálneho roka 2020. Hlavnou hnacou silou bola pandémia COVID-19.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár