Najlepšie akcie komunikácií na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Prvá časť 

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú tiež významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

päťročný graf Communications Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií reprezentované v Communications Select Sector SPDR ETF (XLC), prekonali širší trh. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 27,8%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 20,6%.

Tu sú 3 najlepšie akcie komunikácií s najlepšou hodnotou.

Akcie komunikácií s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Lumen Technologies, zdroj: GOOGLE

Lumen Technologies Inc. (LUMN:NYSE) : Lumen Technologies, predtým známa ako CenturyLink, je integrovaná komunikačná spoločnosť, ktorá ponúka komunikačné služby vrátane miestneho a diaľkového hlasu, širokopásmového pripojenia, Ethernetu, kolokácií, hostingu, dátovej integrácie, videa, sietí, informačných technológií a viac.

päťročný graf Nexstar Media Group, zdroj: GOOGLE

Nexstar Media Group Inc. (NXST:NASDAQ) : Nexstar Media Group je spoločnosť v oblasti televízneho vysielania a digitálnych médií. Zameriava sa na akvizíciu, vývoj a prevádzku televíznych staníc, interaktívnych komunitných webových stránok a služieb digitálnych médií na stredne veľkých trhoch v USA. 18. decembra oznámila spoločnosť Nexstar, že jej stopercentná káblová sieť WGN America dosiahla multi -ročnú dohodu s poskytovateľom streamovania Hulu, ktorú bude mať streamingová služba k dispozícii od 19. januára 2021. Televízne stanice spoločnosti Nexstar, ktoré sú pridružené k ABC, budú navyše obnovené pre službu Hulu + Live TV. Finančné podmienky dohody neboli zverejnené. Dohoda umožní spoločnosti WGN America pridať do národného dosahu káblovej siete asi 4 milióny nových predplatiteľov služby Hulu + Live TV. Sieť je teraz k dispozícii asi 75 miliónom domácností v USA.

päťročný graf Telephone and Data Systems, zdroj: GOOGLE

Telephone and Data Systems Inc. (TDS:NYSE) : Telephone and Data Systems je diverzifikovaná telekomunikačná spoločnosť pôsobiaca v oblasti celulárnej, miestnej telefónnej a osobnej komunikácie. Spoločnosť poskytuje služby po celých Spojených štátoch. 17. novembra spoločnosť deklarovala dividendu za štvrtý kvartál vo výške 0,17 dolárov na jednu akciu a spoločnú akciu série A k výplate 30. decembra.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár