Najlepšie akcie komunikácií za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Druhá časť

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

trojročný graf Communications Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií, reprezentované v Communications Select Sector SPDR ETF (XLC), podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 18,6%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 20,8%.

Tu sú 3 najlepšie akcie komunikácií s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie komunikácií

Toto sú akcie komunikácií s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

dvojročný graf Zoom, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ) : Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. Ponúka cloudové videokonferencie v rozlíšení HD, mobilné a webové stretnutia.

päťročný graf IAC, zdroj: GOOGLE

IAC / InterActiveCorp. (IAC:NASDAQ) : IAC / InterActiveCorp (Dotdash, vrátane Investopedia.com, je stopercentnou spoločnosťou IAC / InteractiveCorp) je mediálna holdingová spoločnosť, ktorá prostredníctvom svojich dcérskych spoločností poskytuje mediálne a internetové služby. Medzi jej obchodné segmenty patria ANGI Homeservices, Vimeo, Search, Emerging & Other a Dotdash, z ktorých druhá prevádzkuje portfólio digitálnych značiek vrátane Investopedia. Koncom decembra oznámila spoločnosť IAC, že jej predstavenstvo schválilo plán vyčlenenia celého podielu spoločnosti Vimeo, spoločnosti zaoberajúcej sa video softvérom. Po dokončení odlúčenia sa Vimeo stane nezávislou, verejne obchodovateľnou verejnou spoločnosťou. Očakáva sa, že k rozdeleniu dôjde počas druhého štvrťroka 2021.

päťročný graf WWE, zdroj: GOOGLE

World Wrestling Entertainment Inc. (WWE:NYSE) : World Wrestling Entertainment funguje ako mediálna a zábavná spoločnosť. Ponúka živé wrestlingové podujatia, televízne programy, reklamu, licencie a ďalšie. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár