Najlepšie akcie komunikácií za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Tretia časť

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

trojročný graf Communications Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií, reprezentované v Communications Select Sector SPDR ETF (XLC), podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 18,6%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 20,8%.

Tu sú 3 najlepšie akcie komunikácií s najvyššou dynamikou.

Akcie komunikácií s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

dvojročný graf Zoom, zdroj: GOOGLE

Zoom Video Communications Inc. (ZM:NASDAQ) : Zoom Video Communications je poskytovateľ videokonferenčnej komunikačnej platformy a webových konferenčných služieb. Ponúka cloudové videokonferencie v rozlíšení HD, mobilné a webové stretnutia.

dvojročný graf Pinterest, zdroj: GOOGLE

Pinterest Inc. (PINST:NYSE) : Pinterest prevádzkuje stránku sociálnych sietí, ktorá umožňuje používateľom zdieľať fotografie a tiež malé animované súbory GIF a videá vo formáte nástenky.

päťročný graf Zillow Group, zdroj: GOOGLE

Zillow Group Inc. (Z:NASDAQ) : Zillow je spoločnosť zaoberajúca sa online databázou nehnuteľností. Poskytuje informácie o domoch, zoznamoch nehnuteľností a hypotékach prostredníctvom svojich webových stránok a mobilných aplikácií. 5. novembra spoločnosť vykázala finančné výsledky za 3. štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Spoločnosť Zillow vykázala čistý príjem vo výške 39,6 milióna dolárov v čistom príjme v porovnaní s čistou stratou vo výške 64,6 milióna dolárov v predošlom štvrťroku. Výnosy však klesli o 11,9%. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár