Najlepšie akcie komunikácií za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Prvá časť 

Komunikačný sektor je tvorený širokou škálou spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičných pevných, širokopásmových alebo bezdrôtových sietí. Sektor zahŕňa aj spoločnosti, ktoré sú významnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych programov a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v komunikačnom sektore patria Facebook Inc. (FB:NASDAQ), Comcast Corp. (CMCSA:NASDAQ) a T-Mobile U.S. Inc. (TMUS:NASDAQ). Pandémia COVID-19 prudko zvýšila aktivitu používateľov mnohých zábavných a streamovacích služieb.

trojročný graf Communications Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie v oblasti komunikácií, reprezentované v Communications Select Sector SPDR ETF (XLC), podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLC poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 18,6%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 20,8%.

Tu sú 3 najlepšie akcie komunikácií s najlepšou hodnotou.

Akcie komunikácií s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 8,23%

päťročný graf Lumen Technologies, zdroj: GOOGLE

Lumen Technologies Inc. (LUMN:NYSE) : Lumen Technologies, predtým známa ako CenturyLink, je integrovaná komunikačná spoločnosť, ktorá ponúka rôzne komunikačné služby vrátane miestneho a diaľkového hlasového prenosu, širokopásmového pripojenia, ethernetu, kolokácie, hostingu, dátovej integrácie, videa, sietí, informačných technológií a viac. Spoločnosť 4. novembra vykázala finančné výsledky za 3. štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Čistý príjem stúpol o 21,2%, aj napriek poklesu výnosov o 3,4%. Čistý príjem bol podporený faktormi, ako sú nižšie náklady na služby a produkty, odpisy a amortizácia a úrokové náklady v porovnaní so štvrťrokom pred rokom.

Dividendový výnos: 2,41%

päťročný graf Nexstar Media Group, zdroj: GOOGLE

Nexstar Media Group Inc. (NXST:NASDAQ) : Nexstar Media Group je spoločnosť v oblasti televízneho vysielania a digitálnych médií. Zameriava sa na akvizíciu, vývoj a prevádzku televíznych staníc, interaktívnych komunitných webových stránok a služieb digitálnych médií na stredne veľkých trhoch v USA. Spoločnosť v polovici decembra oznámila, že Nexstar Inc., jedna z jej stopercentných dcérskych spoločností , sa dohodla na kúpe spoločnosti BestReviews Inc. od spoločnosti Tribune Publishing Co. (TPCO) za 160 miliónov dolárov. BestReviews je spoločnosť odporúčajúca spotrebné produkty.

Dividendový výnos: 3,86%

päťročný graf TDS, zdroj: GOOGLE

Telephone and Data Systems Inc. (TDS:NYSE) : Telephone and Data Systems je diverzifikovaná telekomunikačná spoločnosť pôsobiaca v oblasti celulárnej, miestnej telefónnej a osobnej komunikácie. Spoločnosť poskytuje služby po celej USA.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár