Najlepšie akcie komunikácií na máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Sektor komunikácií pozostáva zo širokej škály spoločností, ktoré predávajú telefónne a internetové služby prostredníctvom tradičnej pevnej, širokopásmovej alebo bezdrôtovej siete. Do tohto odvetvia patria aj spoločnosti, ktoré sú hlavnými tvorcami a producentmi filmov, televíznych relácií a iného obsahu. Medzi známe spoločnosti v tomto odvetví patria Facebook Inc. (FB), Comcast Corp. (CMCSA) a AT&T Inc. (T). Akcie v oblasti komunikácií, merané Communication Services Select Sector SPDR ETF (XLC), dosiahli zhruba výkonnosť v súlade so širším trhom s celkovým výnosom -1,3% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -1,1% za posledných 12. mesiacov.

Tu sú tri najlepšie komunikačné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najväčšou dynamikou v máji.

Komunikačné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o komunikačné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ViacomCBS Inc.(VIAC:NASDAQ): ViacomCBS je globálna multimediálna spoločnosť zameraná na vytváranie prémiového obsahu a zážitkov pre divákov po celom svete. Spoločnosť sa zaoberá káblovými sieťami, výrobou a distribúciou obsahu, televíznymi stanicami a službami digitálneho vysielania. Prevádzkuje aj ďalšie internetové podniky a vydavateľstvo pre spotrebiteľov. V apríli spoločnosť ViacomCBS oznámila, že dokončila akvizíciu 49%-ného podielu vo filmovom a televíznom štúdiu Miramax.

Discovery Inc.(DISCA:NASDAQ): Discovery je globálna mediálna spoločnosť poskytujúca obsah na mnohých distribučných platformách vrátane platenej televízie, bezplatnej televízie a dohôd o digitálnej distribúcii a licencovaní obsahu. Spoločnosť nedávno oznámila, že dosiahla niekoľko kľúčových cieľov, vrátane dosiahnutia voľného cash flow 3 miliardy dolárov a zníženia pákového efektu na približne trojnásobok čistého dlhu k upravenému OIBDA v roku 2019.

Omnicom Group Inc.(OMC:NYSE): Omnicom je spoločnosť zaoberajúca sa reklamnými, marketingovými a firemnými komunikačnými službami. Táto spoločnosť ponúka celý rad tradičných reklamných a public relations služieb.

Najrýchlejšie rastúce komunikačné akcie

Ide o komunikačné akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Fox Corp.(FOX:NASDAQ): Fox je televízna spoločnosť, ktorá prevádzkuje káblové spravodajské kanály ako Fox News a Fox Sports. Spoločnosť tiež prevádzkuje sériu vysielacích televíznych staníc po celej USA. 20. apríla spoločnosť Fox dokončila akvizíciu streamingovej služby Tubi.

Verizon Communications Inc.(VZ:NYSE): Verizon je telekomunikačný konglomerát prevádzkujúci káblovú televíziu, pevnú linku, internet a mobilné telefónne služby. Uprostred pandémie COVID-19 spoločnosť Verizon v prvom kvartáli 2020 zaznamenala rast upraveného zisku na akciu (EPS) a pokles prevádzkových výnosov.

Charter Communications Inc (CHTR:NASDAQ): Charter Communications je káblový operátor a spoločnosť poskytujúca širokopásmové komunikačné služby, ktorá poskytuje video, internet a hlasové služby rezidenčným a obchodným zákazníkom. Spoločnosť tiež predáva videohovory a online reklamu, optickú komunikáciu a riešenia informačných technológií veľkým podnikovým zákazníkom. Okrem toho vlastní a prevádzkuje regionálne športové siete a miestne športové, spravodajské a komunitné kanály.

Komunikačné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú komunikačné akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Activision Blizzard Inc. (ATVI:NASDAQ): Activision Blizzard publikuje, vyvíja a distribuuje videohry a súvisiace produkty. Niektoré z jeho populárnych franšíz zahŕňajú Call of Duty, Guitar Hero a World of Warcraft. Spoločnosť nedávno vydala najnovšiu iteráciu franšízy Call of Duty, série hier, ktoré od 8. apríla zaznamenali viac ako 2,4 miliardy hodín prehrávania cez milióny hráčov. Videohry a ďalší internetový nárast sa rozšírili, keď sa ľudia chránili doma pred pandémiou koronavírusu.

Take-Two Interactive Software Inc. (TTWO:NASDAQ): Take-Two Interactive Software vyvíja, vyrába a predáva interaktívny softvér vrátane videohier a súvisiaceho príslušenstva. Spoločnosť vytvára videohry pre konzoly, vreckové systémy, osobné počítače, smartfony a tablety.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár