Najlepšie akcie kozmetiky na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Kozmetický priemysel vyrába spotrebiteľské kozmetické výrobky, ako sú make-up, krémy, šampóny, parfumy, farby na vlasy a doplnky. Medzi spoločnosti v tejto skupine patrí napr. Revlon Inc. (REV:NYSE), Inter Parfums Inc. (IPAR:NASDAQ) a juhokórejský Amorepacific Corp. (090430:KRX). Aj keď pre kozmetický priemysel neexistuje žiadna priama referenčná hodnota, tieto spoločnosti sú súčasťou necyklického sektoru spotrebiteľa. Akcie kozmetiky reprezentované v Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), prekonali za posledný rok výkon na širšom trhu. Vykázali celkový výnos 21,3% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 15,2% za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Consumer Discretionaly Select Sector ETF, zdroj: GOOGLE

Tu sú 3 najlepšie kozmetické akcie s najmenším poklesom zisku.

Akcie kozmetiky s najmenším poklesom zisku

Toto sú akcie kozmetiky s najmenším medziročným poklesom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Schopnosť spoločnosti udržať si ziskovosť v zložitom obchodnom prostredí môže byť znakom dobrého riadenia a / alebo silného obchodného modelu. Žiadne akcie kozmetiky nemali rast zisku, čo odráža slabší dopyt súvisiaci s prudkou a náhlou globálnou recesiou vyvolanou pandémiou COVID-19.

päťročný graf Kao Corp., zdroj: GOOGLE

Kao Corp. (4452:TYO) : Kao je japonský výrobca domácich a chemických výrobkov vrátane kozmetiky. Kozmetický segment spoločnosti Kao vyrába výrobky na starostlivosť o pleť, ako sú mydlá, make-up, čistiace prostriedky na tvár a čistiace prostriedky na celé telo, ako aj výrobky na starostlivosť o vlasy vrátane šampónov.

päťročný graf Kosé, zdroj: GOOGLE

KOSÉ Corp. (4922:TYO) : KOSÉ je japonská spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a vyváža rôzne kozmetické výrobky vrátane výrobkov určených na starostlivosť o pleť, vlasy a make-up. Výrobky KOSÉ sa predávajú predovšetkým v Ázii.

päťročný graf e.l.f. Beauty Inc., zdroj: GOOGLE

e.l.f. Beauty Inc. (ELF:NYSE) : e.l.f. Beauty Inc. poskytuje predovšetkým lacné kozmetické výrobky pre oči, pery a tvár. 5. augusta spoločnosť oznámila pokles zisku, aj keď čistý predaj medziročne vzrástol o 8% v prvom štvrťroku 2021. COVID-19 poškodil jej operácie v USA a v ďalších medzinárodných pobočkách.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár