Najlepšie akcie kozmetiky na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Európske akcie Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Kozmetický priemysel vyrába spotrebiteľské kozmetické výrobky, ako sú make-up, krémy, šampóny, parfumy, farby na vlasy a doplnky. Medzi spoločnosti v tejto skupine patrí napr. Revlon Inc. (REV:NYSE), Inter Parfums Inc. (IPAR:NASDAQ) a juhokórejský Amorepacific Corp. (090430:KRX). Aj keď pre kozmetický priemysel neexistuje žiadna priama referenčná hodnota, tieto spoločnosti sú súčasťou necyklického sektoru spotrebiteľa. Akcie kozmetiky reprezentované v Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), prekonali za posledný rok výkon na širšom trhu. Vykázali celkový výnos 21,3% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 15,2% za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Consumer Discretionaly Select Sector ETF, zdroj: GOOGLE

Tu sú 3 najlepšie kozmetické akcie s najvyššou dynamikou.

Akcie kozmetiky s najvyššou hybnosťou

Toto sú akcie kozmetiky, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf e.l.f. Beauty Inc., zdroj: GOOGLE

e.l.f. Beauty Inc. (ELF:NYSE) : e.l.f. Beauty Inc. poskytuje predovšetkým lacné kozmetické výrobky pre oči, pery a tvár. 5. augusta spoločnosť oznámila pokles zisku, aj keď čistý predaj medziročne vzrástol o 8% v prvom štvrťroku 2021. COVID-19 poškodil jej operácie v USA a v ďalších medzinárodných pobočkách.

päťročný graf L’Oréal, zdroj: GOOGLE

L’Oréal S.A. (OR:EPA) : L’Oréal je francúzsky výrobca kozmetiky. Spoločnosť ponúka maskary, lesky na pery, očné tiene, laky na nechty a rôzne výrobky na starostlivosť o pokožku, vlasy a telo.

päťročný graf Estée Lauder Companies, zdroj: GOOGLE

The Estée Lauder Companies Inc. (EL:NYSE) : Estée Lauder sa zaoberá výrobou a marketingom širokej škály výrobkov starostlivosti o pleť, líčenia, vôní a starostlivosti o vlasy. Spoločnosť 20. augusta uviedla, že čistý zisk a tržby za celý rok 2020 klesli za rok (končiaci sa 30. júna 2020) a to predovšetkým z dôvodu pandémie COVID-19. Za fiškálny štvrtý štvrťrok spoločnosti, ktorý sa skončil 30. júna, vykázala medziročný pokles čistých tržieb o 32% a čistú stratu za štvrťrok 0,5 miliardy dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár