Najlepšie akcie kozmetiky na 4. štvrťrok 2020

Akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Kozmetický priemysel vyrába spotrebiteľské kozmetické výrobky, ako sú make-up, krémy, šampóny, parfumy, farby na vlasy a doplnky. Medzi spoločnosti v tejto skupine patrí napr. Revlon Inc. (REV:NYSE), Inter Parfums Inc. (IPAR:NASDAQ) a juhokórejský Amorepacific Corp. (090430:KRX). Aj keď pre kozmetický priemysel neexistuje žiadna priama referenčná hodnota, tieto spoločnosti sú súčasťou necyklického sektoru spotrebiteľa. Akcie kozmetiky reprezentované v Consumer Discretionary Select Sector SPDR ETF (XLY), prekonali za posledný rok výkon na širšom trhu. Vykázali celkový výnos 21,3% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 15,2% za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Consumer Discretionaly Select Sector ETF, zdroj: GOOGLE

Tu sú 3 najlepšie kozmetické akcie s najlepšou hodnotou.

Kozmetické akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o kozmetické akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Kao Corp., zdroj: GOOGLE

Kao Corp. (4452:TYO) : Kao je japonský výrobca domácich a chemických výrobkov vrátane kozmetiky. Kozmetický segment spoločnosti Kao vyrába výrobky na starostlivosť o pleť, ako sú mydlá, make-up, čistiace prostriedky na tvár a čistiace prostriedky na celé telo, ako aj výrobky na starostlivosť o vlasy vrátane šampónov.

päťročný graf Kosé, zdroj: GOOGLE

KOSÉ Corp. (4922:TYO) : KOSÉ je japonská spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a vyváža rôzne kozmetické výrobky vrátane výrobkov určených na starostlivosť o pleť, vlasy a make-up. Výrobky KOSÉ sa predávajú predovšetkým v Ázii.

päťročný graf Beiersdorf, zdroj: GOOGLE

Beiersdorf AG (BEI:ETR) : Beiersdorf je nemecká spoločnosť zameraná na výrobky osobnej starostlivosti a kozmetiku, ako je starostlivosť o pokožku a vlasy, deodoranty a obväzy. V prvom polroku 2020 spoločnosť Beiersdorf vykázala medziročný pokles organického predaja o 10,7%, spolu s poklesom ziskov a ziskových marží, uprostred pandémie COVID-19. Spoločnosť však zaznamenala silný nárast v produktoch starostlivosti o pokožku a tiež v dermo-kozmetických výrobkoch, ktoré kombinujú zložky, ktoré pomáhajú zdraviu aj kráse.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár