Najlepšie akcie materiálov na august 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavovaním, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v rôznych odvetviach. Medzi akcie materiálov patria výrobcovia rôznych druhov plastov, hnojív, papiera, betónu a kovov. Niektoré významné mená zahŕňajú DuPont de Nemours Inc. (DD), Dow Inc. (DOW) a Vulcan Materials Co. (VMC). Akcie materiálov reprezentované Materials Select Sector SPDR ETF (XLB) dosiahli slabší výkon na širšom trhu a investorom poskytli celkovú návratnosť 5,1% v porovnaní s celkovou návratnosťou S&P 500 vo výške 12,2% za posledných 12 mesiacov. Čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 21. júlu.

Tu sú tri najlepšie akcie materiálov s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie materiálov s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie materiálov s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

LyondellBasell Industries N.V. (LYB:NYSE): LyondellBasell je chemická spoločnosť so sídlom v Holandsku, ktorá rafinuje a vyrába plasty a iné chemikálie. Používajú sa pri výrobe ľahkých plastov, stavebných materiálov, automobilových komponentov, trvanlivých textílií a biopalív. 29. mája spoločnosť oznámila štvrťročnú dividendu vo výške 1,05 dolárov za akciu vyplatenú 15. júna.

Eastman Chemical Co. (EMN:NYSE): Eastman Chemical vyrába priemyselné chemikálie, vlákna, plasty a prísady používané v širokom spektre priemyselných odvetví.

CF Industries Holdings Inc. (CF:NYSE): CF Industries je výrobcom a dodávateľom produktov dusíkatých a fosfátových hnojív distribuovaných po celom svete. Spoločnosť 6. mája vo svojej správe o príjmoch za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil v marci, uviedla, že v histórii vyrobila druhý najvyšší štvrťročný hrubý objem amoniaku. Uviedla, že doposiaľ „nezaznamenala narušenia súvisiace s pandémiou“ vo svojich prevádzkach.

Najrýchlejšie rastúce akcie materiálov

Ide o akcie materiálov s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Newmont Corp. (NEM:NYSE): Newmont získava a vyvíja minerálne vlastnosti. Spoločnosť vyrába predovšetkým zlato, ale aj striebro, meď, zinok a olovo.

Corteva Inc. (CTVA:NYSE): Corteva je poskytovateľom poľnohospodárskych výrobkov vrátane semien a výrobkov na ochranu rastlín, ako aj softvérových riešení a digitálnych služieb. 30. júna spoločnosť oznámila, že získala úplné vlastníctvo spoločnosti PhytoGen Seed Co. LLC. Corteva predtým vlastnila 53,5% spoločnosti a zvyšný podiel kúpil od partnera spoločného podniku J.G. Boswell Co. PhytoGen predáva zákazníkom v americkom bavlníkovom priemysle.

Sherwin-Williams Co. (SHW:NYSE): Sherwin-Williams vyvíja, vyrába a distribuuje farby, nátery a súvisiace produkty. Spoločnosť predáva svoje výrobky profesionálnym, priemyselným, obchodným a maloobchodným zákazníkom. Spoločnosť 22. júna zmenila svoj výhľad o čistom predaji za druhý kvartál 2020 a uviedla, že očakáva pokles v rozpätí jednociferných percent v polovici. Sherwin-Williams predtým uviedol, že očakáva výraznejšie dvojciferné zníženie percentuálneho rozpätia.

Akcie materiálov s najvyššou hybnosťou

Toto sú akcie materiálov, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Newmont Corp.

Sherwin-Williams Co.

Air Products & Chemicals Inc. (APD:NYSE): Air Products & Chemicals vyrába celý rad priemyselných plynov a príbuzných produktov, ako sú povrchovo aktívne látky, živice a epoxidové liečivá používané v oblastiach nápojov, zdravia a polovodičov. 16. júla spoločnosť vyhlásila štvrťročnú dividendu vo výške 1,34 dolárov na akciu kmeňových akcií splatnú 9. novembra 2020.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár