Najlepšie akcie materiálov na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Druhá časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetví. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov tovarov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov reprezentované  Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 20,2% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 18,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie materiálov s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie materiálov

Toto sú akcie materiálov s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Univar Solutions, zdroj: GOOGLE

Univar Solutions Inc. (UNVR:NYSE) : Univar Solutions poskytuje priemyselné a špeciálne chemikálie vrátane rozpúšťadiel, rezignácií, kyselín, zásad, glykolov, povrchovo aktívnych látok, pigmentov a podobných produktov. Spoločnosť vychádza v ústrety zákazníkom v priemyselných odvetviach vrátane potravín, ropy a zemného plynu a farmaceutického priemyslu. Univar za 3. štvrťrok vykázala medziročný pokles celkového konsolidovaného čistého predaja o 15,8% a medziročný nárast celkového konsolidovaného čistého príjmu o 1 056,0%. Zatiaľ čo tržby boli zasiahnuté zníženým globálnym dopytom, čistý príjem stúpol v dôsledku nižších daní a nákladov na skladovanie, predaj a správu.

päťročný graf RPM International, zdroj: GOOGLE

RPM International Inc. (RPM:NYSE) : RPM International vyrába a predáva špeciálne chemikálie vrátane farieb, tmelov, lepidiel a strešných výrobkov.

päťročný graf Huntsman, zdroj: GOOGLE

Huntsman Corp. (HUN:NYSE) : Huntsman je výrobcom špeciálnych chemických výrobkov vrátane textilných chemikálií, farbív a pokrokových formulácií na báze polyuretánu. 3. novembra spoločnosť Huntsman oznámila ukončenie predaja svojho podniku spotrebných lepidiel Do-It-Yourself, ktorý je súčasťou jej divízie Advanced Materials so sídlom v Indii. Huntsman získala z predaja spoločnosti Pidilite Industries Ltd. výnosy pred zdanením vo výške zhruba 257 miliónov dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár