Najlepšie akcie materiálov na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Tretia časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetví. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov tovarov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov reprezentované  Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 20,2% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 18,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie materiálov s najvyššou dynamikou.

Akcie materiálov s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Albemarle Corp., zdroj: GOOGLE

Albemarle Corp. (ALB:NYSE) : Albemarle je výrobca špeciálnych chemikálií vrátane plastov, polymérov, čistiacich prostriedkov, poľnohospodárskych chemikálií, farmaceutík a slúži zákazníkom po celom svete. Za 3. štvrťrok Albemarle vykázala medziročný pokles čistého predaja o 15,1% a medziročný pokles čistého príjmu o 36,6%. Tieto poklesy boli vyvolané nižšími zmluvnými a trhovými cenami v oblasti obchodu s lítiom v spoločnosti Albemarle, boli však čiastočne kompenzované iniciatívami zameranými na zníženie nákladov.

päťročný graf Freeport McMoRan, zdroj: GOOGLE

Freeport-McMoRan Inc. (FCX:NYSE) : Freeport-McMoRan je popredná medzinárodná ťažobná spoločnosť s významnými zásobami medi, zlata, molybdénu, ropy, plynu a kobaltu.

päťročný graf Scotts Miracle-Gro, zdroj: GOOGLE

Scotts Miracle-Gro Co. (SMG:NYSE) : Spoločnosť Scotts Miracle-Gro Co. vyrába výrobky na trávnik a záhradu, ako aj výrobky používané v profesionálnom záhradníctve. Medzi tieto produkty patria hnojivá, rastlinné potraviny, záhradná pôda, trávne osivo, prostriedky na ničenie škodcov a súvisiace ponuky. Spoločnosť poskytuje trávnikové služby v USA a predaj výrobkov v Severnej Amerike a Európe. V poslednom fiškálnom štvrťroku spoločnosti, ktorý sa skončil 30. septembra, spoločnosť Scotts oznámila medziročný nárast tržieb za fiškálny rok 2020 o 31% a rekordných 4,1 miliárd dolárov. Tržby pre celú spoločnosť sa vo fiškálnom štvrtom kvartáli medziročne zvýšili o 79%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár