Najlepšie akcie materiálov na december 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Prvá časť 

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetví. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov tovarov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov reprezentované  Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 20,2% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 18,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najdôležitejšie akcie materiálov s najlepšou hodnotou.

Akcie materiálov s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Huntsman Corp., zdroj: GOOGLE

Huntsman Corp. (HUN:NYSE) : Huntsman je výrobcom špeciálnych chemických výrobkov vrátane textilných chemikálií, farbív a pokrokových formulácií na báze polyuretánu. 3. novembra spoločnosť Huntsman oznámila ukončenie predaja svojho podniku spotrebných lepidiel Do-It-Yourself, ktorý je súčasťou jej divízie Advanced Materials so sídlom v Indii. Huntsman získala z predaja spoločnosti Pidilite Industries Ltd. výnosy pred zdanením vo výške zhruba 257 miliónov dolárov.

päťročný graf MDU Resources Group, zdroj: GOOGLE

MDU Resources Group Inc. (MDU:NYSE) : MDU Resources Group poskytuje distribúciu zemného plynu, elektriny a stavebných materiálov. Spoločnosť tiež ponúka stavebné služby zákazníkom v USA.

päťročný graf Steel Dynamics, zdroj. GOOGLE

Steel Dynamics Inc. (STLD:NASDAQ) : Steel Dynamics, výrobca uhlíkovej ocele a recyklátor kovov, ponúka výrobky vrátane plochých valcovaných oceľových plechov a konštrukčných nosníkov. Spoločnosť 19. novembra oznámila peňažnú dividendu vo výške 0,25 dolárov na jednu akciu, ktorá je splatná akcionárom v evidencii k 31. decembru.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár