Najlepšie akcie materiálov na január 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavovaním, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v mnohých iných odvetviach. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov rôznych druhov plastov, hnojív, papiera, betónu a kovov. Niektoré významné názvy v oblasti materiálov zahŕňajú Dupont de Nemours Inc. (DD), Ecolab Inc. (ECL) a Dow Inc. (DOW). Sektor materiálov, merateľný SPDR ETF (XLB), prekonal S&P 500 v posledných 12 mesiacoch so značným rozpätím. XLB vykázal k 3. januáru 12-mesačný koncový výnos 18,2% 1 oproti 31,6% 2 S&P.

Nižšie preskúmame najlepšie tri akcie v sektore materiálov, aby sme zistili najlepšiu hodnotu, najrýchlejší rast výnosov a najvyššiu dynamiku.

Akcie materiálov s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie materiálov v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v sektore. Zisky možno akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf Nucor Corp., zdroj GOOGLE

Nucor Corp (NUE:NYSE): Nucor je výrobca ocele a výrobkov z ocele, medzi ktoré patrí uhlíková a legovaná oceľ, oceľové spoje, oceľové paluby a kovové stavebné systémy.

ročný graf LyondellBasell Industries, zdroj: GOOGLE

LyondellBasell Industries NV (LYB:NYSE): LyondellBasell je chemická spoločnosť so sídlom v Holandsku, ktorá sa zaoberá rafináciou a výrobou plastových živíc a iných chemikálií. Používajú sa pri výrobe vrátane ľahkých plastov, stavebných materiálov, automobilových komponentov, trvanlivých textílií a biopalív. Spoločnosť práve podpísala Memorandum o porozumení s China Petroleum & Chemical Corporation ADS (SNP), aby vytvorila spoločný podnik 50/50, ktorý rozšíri ázijské obchodné záujmy.

ročný graf Albemarle Corp, zdroj: GOOGLE

Albemarle Corp (ALB:NYSE): Albermarle je výrobca špeciálnych chemikálií, ktoré sa okrem iného používajú pri výrobe spotrebnej elektroniky, rafinácie ropy, výrobe obalov a v sektore stavebníctva a verejných služieb.

Akcie materiálov s najrýchlejším rastom výnosov

Ďalší je zoznam akcií materiálov v S&P 500 s najvyšším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf CF Industries Holdings Inc, zdroj: GOOGLE

CF Industries Holdings Inc (CF:NYSE): CF Industries sa zaoberá výrobou a distribúciou dusíkatých a fosfátových hnojív na celom svete.

ročný graf Sherwin-Williams, zdroj: GOOGLE

Sherwin-Williams Co (SHW:NYSE): Sherwin-Williams vyvíja, vyrába a distribuuje farby, nátery a súvisiace produkty. Spoločnosť predáva svoje výrobky profesionálnym, priemyselným, obchodným a maloobchodným zákazníkom.

ročný graf Martin Marietta Materials Inc, zdroj: GOOGLE

Martin Marietta Materials Inc (MLM:NYSE): Martin Marietta Materials poskytuje kamenivo pre stavebníctvo, vrátane drveného kameňa, piesku a štrku. Spoločnosť sa tiež zaoberá výrobou výrobkov na báze magnézia používaných v priemyselných, poľnohospodárskych a environmentálnych aplikáciách.

Akcie materiálov s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie materiálov v S&P 500, ktoré mali najväčšiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

ročný graf FMC Corp, zdroj: GOOGLE

FMC Corp (FMC:NYSE): FMC je diverzifikovaná chemická spoločnosť, ktorá poskytuje služby na poľnohospodárskych, spotrebiteľských a priemyselných trhoch. Medzi produkty spoločnosti patria herbicídy, insekticídy, prostriedky na zber a iné rastlinné chemikálie používané pre rôzne poľnohospodárske výrobky. COO Mark Douglas sa ujme vedenia ako generálny riaditeľ 1. júna 2020, keď súčasný generálny riaditeľ Pierre Brondeau odstúpi a stane sa výkonným predsedom.

ročný graf Air Products & Chemicals Inc, zdroj: GOOGLE

Air Products & Chemicals Inc (APD:NYSE): Air Products & Chemicals je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a distribúciou atmosférických a špeciálnych plynov, ako aj ďalších súvisiacich produktov. Spoločnosť poskytuje kyslík, dusík, argón, hélium, polyuretán, epoxidové liečivá a živice.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár