Najlepšie akcie materiálov na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Druhá časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetví. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NASDAQ) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov reprezentované v Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), mierne prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 21,6% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 21,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie materiálov

Toto sú akcie materiálov s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Univar Solutions, zdroj: GOOGLE

Univar Solutions Inc. (UNVR:NYSE) : Univar Solutions poskytuje zákazníkom priemyselné a špeciálne chemikálie vrátane rozpúšťadiel, rezignácií, kyselín, zásad, glykolov, povrchovo aktívnych látok, pigmentov a podobných produktov. Spoločnosť vychádza v ústrety zákazníkom v priemyselných odvetviach vrátane potravín, ropy a zemného plynu a farmaceutického priemyslu. Spoločnosť Dow Coating Materials povolila spoločnosti Univar pôsobiť od 1. januára 2021 ako distribútor vo Veľkej Británii a Írsku pre všetky aplikácie náterov a v Turecku pre aplikácie priemyselných náterov.

päťročný graf RPM International, zdroj: GOOGLE

RPM International Inc. (RPM:NYSE) : RPM International vyrába a predáva špeciálne chemikálie vrátane farieb, tmelov, lepidiel a strešných výrobkov.

Dividendový výnos: 2,5%

päťročný graf Huntsman Corp., zdroj: GOOGLE

Huntsman Corp. (HUN:NYSE) : Huntsman je výrobcom špeciálnych chemických výrobkov vrátane textilných chemikálií, farbív a iných produktov na báze polyuretánu. 7. decembra spoločnosť oznámila, že získa špeciálneho výrobcu chemikálií Gabriel Performance Products z fondov, ktoré vlastní Audax Private Equity. Huntsman zaplatí za transakciu hotovosť 250 miliónov dolárov. Gabriel mal tržby v roku 2019 zhruba 106 miliónov dolárov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár