Najlepšie akcie materiálov na január 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Tretia časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetví. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NASDAQ) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov reprezentované v Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), mierne prekonali širší trh a poskytli investorom celkový výnos 21,6% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 21,2% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najvyššou dynamikou.

Akcie materiálov s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Albemarle, zdroj: GOOGLE

Albemarle Corp. (ALB:NYSE) : Albemarle je výrobca špeciálnych chemikálií vrátane plastov, polymérov, čistiacich prostriedkov, poľnohospodárskych chemikálií, farmaceutík a slúži zákazníkom po celom svete. Čistý predaj spoločnosti Albemarle sa medziročne znížil o 15,1% a čistý príjem o 36,6%.

päťročný graf Scott Miracle-Gro, zdroj: GOOGLE

Scotts Miracle-Gro Co. (SMG:NYSE) : Spoločnosť Scotts Miracle-Gro Co. vyrába výrobky na trávnik a záhradu, ako aj výrobky používané v profesionálnom záhradníctve. Medzi tieto produkty patria hnojivá, rastlinné potraviny, záhradná pôda, trávne osivo, ničenie škodcov a s tým súvisiace produkty. Spoločnosť poskytuje záhradné služby v USA a predaj výrobkov pre trávniky v Severnej Amerike a Európe.

päťročný graf Freeport-McMpRan, zdroj: GOOGLE

Freeport-McMoRan Inc. (FCX:NYSE) : Freeport-McMoRan je popredná medzinárodná ťažobná spoločnosť s významnými zásobami medi, zlata, molybdénu, ropy, plynu a kobaltu. Spoločnosť 14. decembra informovala, že dokončila predaj svojho projektu za 550 miliónov dolárov. Nedokončený projekt ložiska kobaltu a medi v Konžskej demokratickej republike prechádza do dcérskej spoločnosti China Molybdenum Co., Ltd.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár