Najlepšie akcie materiálov pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavovaním, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v mnohých odvetviach a v priemysle. Medzi akcie materiálov patria výrobcovia rôznych druhov plastov, hnojív, papiera, betónu a kovov. Niektoré významné mená zahŕňajú DuPont de Nemours Inc. (DD), Dow Inc. (DOW) a Vulcan Materials Co. (VMC). Akcie materiálov reprezentované Materials Select Sector SPDR ETF (XLB) dosiahli slabší výkon na širšom trhu a investorom priniesli celkový výnos -1,3% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 7,1% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla o výkonnosti trhu a štatistické údaje v tabuľkách nižšie sú k 22. júnu.

Tu sú tri najlepšie akcie materiálu s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie materiálov s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie materiálov s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

LyondellBasell Industries N.V. (LYB:NYSE): LyondellBasell je chemická spoločnosť so sídlom v Holandsku, ktorá rafinuje a vyrába plasty a iné chemikálie. Používajú sa pri výrobe ľahkých plastov, stavebných materiálov, automobilových komponentov, trvanlivých textílií a biopalív. 29. mája spoločnosť oznámila štvrťročnú dividendu vo výške 1,05 dolárov za akciu vyplatenú 15. júna.

Eastman Chemical Co. (EMN:NYSE): Eastman Chemical vyrába priemyselné chemikálie, vlákna, plasty a prísady používané v širokom spektre priemyselných odvetví. Spoločnosť uviedla, že predaj klesol o 6% v dôsledku nižších predajných cien v prvom kvartáli 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Generálny riaditeľ Mark Costa povedal, že pandémia koronavírusu vyvolala „bezprecedentné výzvy“ a že spoločnosť podnikla kroky na zvýšenie cash flow a likvidity.

Newmont Corp. (NEM:NYSE): Newmont získava a vyvíja minerálne vlastnosti. Spoločnosť vyrába predovšetkým zlato, ale aj striebro, meď, zinok a olovo. Vzhľadom na výzvy spojené s COVID-19 spoločnosť Newmont v máji oznámila, že počas celého roka 2020 znižuje usmernenia pre konsolidovanú výrobu na rok 2020.

Najrýchlejšie rastúce akcie materiálov

Ide o akcie materiálov s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Corteva Inc. (CTVE:NYSE): Corteva je poskytovateľom poľnohospodárskych výrobkov vrátane semien a prípravkov na ochranu rastlín, ako aj softvérových riešení a digitálnych služieb.

Sherwin-Williams Co. (SHW:NYSE): Sherwin-Williams vyvíja, vyrába a distribuuje farby, nátery a súvisiace produkty. Spoločnosť predáva svoje výrobky profesionálnym, priemyselným, obchodným a maloobchodným zákazníkom. Spoločnosť tento rok na jar v dôsledku COVID-19 prudko znížila svoje vyhliadky týkajúce sa priemerného čistého zisku na jednu akciu.

Akcie materiálov s najvyššou hybnosťou

Toto sú akcie materiálov, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

FMC Corp. (FMC:NYSE): FMC vyrába herbicídy, insekticídy a iné poľnohospodárske chemikálie. Spoločnosť slúži zákazníkom po celom svete. FMC nedávno oznámila vydanie Arc, mobilnej poľnohospodárskej spravodajskej platformy v reálnom čase, navrhnutej na predpovedanie tlaku škodcov v predstihu. FMC uviedla, že to pomôže zvýšiť úrodu.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár