Najlepšie akcie materiálov na marec 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Základné materiály

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavovaním, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v mnohých priemyselných a iných odvetviach. Medzi akcie materiálov patria výrobcovia rôznych druhov plastov, hnojív, papiera, betónu a kovov. Niektoré významné mená zahŕňajú DuPont de Nemours Inc. (DD), Ecolab Inc. (ECL) a Dow Inc. (DOW). Sektor materiálov, meraný Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), prekonal S&P 500 za posledných 12 mesiacov so značnou rezervou. XLB vykázala k 25. februáru 2020 12-mesačný koncový výnos 5,4% oproti 16,8% (S&P).

Nižšie preskúmame najlepšie tri akcie v sektore materiálov, aby sme zistili najlepšiu hodnotu, najrýchlejší rast výnosov a najvyššiu dynamiku.

Akcie materiálov s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie materiálu v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

LyondellBasell Industries NV(LYB:NYSE): LyondellBasell je chemická spoločnosť so sídlom v Holandsku, ktorá rafinuje a vyrába plasty a iné chemikálie. Používajú sa pri výrobe ľahkých plastov, stavebných materiálov, automobilových komponentov, trvanlivých textílií a biopalív. Aktuálny graf TU.

Nucor Corp (NUE:NYSE): Nucor je výrobca ocele a výrobkov z ocele, vrátane uhlíkovej a legovanej ocele, oceľových spojov, oceľových palúb a kovových stavebných systémov. Za rok 2019 spoločnosť Nucor vykázala konsolidovaný čistý zisk vo výške 1,27 miliardy dolárov, čo predstavuje pokles z 2,36 miliardy dolárov za predchádzajúci rok. Aktuálny graf TU.

Eastman Chemical Co (EMN:NYSE): Spoločnosť okrem priemyselných chemikálií vyrába vlákna, plasty a prísady. Spoločnosť Eastman Chemical vykázala zisk na akciu 0,19 dolárov za štvrtý kvartál 2019, oproti 0,24 dolárov za štvrtý kvartál 2018. Aktuálny graf TU.

Akcie materiálov s najrýchlejším rastom výnosov

Tu sú akcie materiálu v S&P 500 s najvyšším medziročným (YOY) výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Newmont Corp (NEM:NYSE): Newmont prevádzkuje zariadenia na ťažbu zlata v celej Severnej Amerike a v Austrálii, Afrike a inde po celom svete. Spoločnosť Newmont zaznamenala za rok 2019 tržby 9,7 miliárd dolárov, medziročne o 34% viac. Aktuálny graf TU.

International Flavours & Fragrances Inc (IFF:NYSE): International Flavours & Fragrances vytvára a vyrába chemické prípravky pre vône a arómy pre osobnú starostlivosť, potraviny, nápoje a ďalšie priemyselné odvetvia. Aktuálny graf TU.

Sherwin-Williams Co (SHW:NYSE): Sherwin-Williams vyvíja, vyrába a distribuuje farby, nátery a súvisiace produkty. Spoločnosť predáva svoje výrobky profesionálnym, priemyselným, obchodným a maloobchodným zákazníkom. Sherwin-Williams nedávno oznámila štvrťročnú dividendu vo výške 1,34 dolárov na akciu, čo je medziročný nárast o 18,6%. Aktuálny graf TU.

Akcie materiálov s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie materiálu v S&P 500, ktoré mali najväčšiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Air Products & Chemicals Inc (APD:NYSE): Air Products & Chemicals je spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a distribúciou atmosférických a špeciálnych plynov, ako aj súvisiacich výrobkov. Spoločnosť poskytuje kyslík, dusík, argón, hélium, polyuretán, epoxidové liečivá a živice. Aktuálny graf TU.

FMC Corp (FMC:NYSE): FMC Corp. vyrába herbicídy, insekticídy a iné poľnohospodárske chemikálie. Spoločnosť poskytuje služby zákazníkom po celom svete. Vo štvrtom kvartáli 2019 spoločnosť FMC Corp. dosiahla tržby 1,2 miliardy dolárov, medziročne o 9% viac. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár