Najlepšie akcie materiálov na október 2020 5/5 (1)

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Druhá časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavovaním, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemysle. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

historic graf Materials Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov, reprezentované v Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 10,1% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najrýchlejším rastom výnosov.

Najrýchlejšie rastúce akcie materiálov

Ide o akcie materiálov s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Eagle Materials, zdroj: GOOGLE

Eagle Materials Inc. (EXP:NYSE) : Spoločnosť Eagle Materials je výrobcom a distribútorom cementu, betónu, sadrokartónových dosiek, recyklovanej lepenky a podobných výrobkov. Produkty spoločnosti sa používajú v stavebných projektoch na komerčných, bytových a priemyselných trhoch, ako aj vo vládnych budovách. V prvom štvrťroku 2021, ktorý sa skončil 30. júna, spoločnosť Eagle Materials vykázala 15%-ný nárast výnosov na rekordných 428,0 miliónov dolárov, ako aj rekordný zisk na zriedenú akciu. Generálny riaditeľ Michael Haack pripísal týmto výsledkom čiastočne integráciu jej cementárenského podnikania Kosmos, zdravý dopyt po stenových doskách a zníženie nákladov.

päťročný graf Royal Gold Inc., zdroj: GOOGLE

Royal Gold Inc. (RGLD:NASDAQ) : Royal Gold je spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou drahých kovov a licenčnými spoločnosťami. Spoločnosť získava a spravuje prúdy drahých kovov, licenčné poplatky a pod. Spoločnosť Royal Gold sa osobitne zameriava na operácie ťažby zlata.

päťročný graf MDU Resources Group, zdroj: GOOGLE

MDU Resources Group Inc. (MDU:NYSE) : MDU Resources zabezpečuje distribúciu zemného plynu, elektriny a stavebných materiálov. Spoločnosť tiež ponúka stavebné služby zákazníkom v USA.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár