Najlepšie akcie materiálov na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Tretia časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavovaním, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemysle. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

historic graf Materials Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov, reprezentované v Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 10,1% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najvyššou dynamikou.

Akcie materiálov s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie materiálov, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Newmont Corp., zdroj: GOOGLE

Newmont Corp. (NEM:NYSE) : Newmont získava a rozvíja minerálne vlastnosti. Spoločnosť vyrába predovšetkým zlato, ale aj striebro, meď, zinok a olovo. 20. septembra Newmont uzavrela definitívnu dohodu so spoločnosťou Maverix Metals Inc. (MMX:NYSEMKT), podľa ktorej Newmont predá portfólio 11 licenčných poplatkov spoločnosti Maverix. V rámci dohody tiež Newmont získa akcie spoločnosti Maverix v hodnote zhruba 79,1 milióna dolárov. Prostredníctvom dohody bude Newmont vlastniť asi 30% nesplatených kmeňových akcií spoločnosti Maverix, ktoré spoločnosť uviedla, že kupuje na „investičné účely“.

päťročný graf Freeport-McMoRan Inc., zdroj. GOOGLE

Freeport-McMoRan Inc. (FCX:NYSE) : Freeport-McMoRan je popredná medzinárodná ťažobná spoločnosť s významnými zásobami medi, zlata, molybdénu, kobaltu, ropy a plynu.

päťročný graf Scotts Miracle Gro Co., zdrj: GOOGLE

Scotts Miracle-Gro Co. (SMG:NYSE) : Spoločnosť Scotts Miracle-Gro Co. vyrába výrobky na trávnik a záhradu, ako aj výrobky používané v profesionálnom záhradníctve. Medzi tieto produkty patria hnojivá, rastlinné potraviny, záhradná pôda, trávne osivo, ničenie škodcov a súvisiace ponuky. Spoločnosť poskytuje trávnikové služby v USA a predaj výrobkov v Severnej Amerike a Európe. Spoločnosť 14. septembra aktualizovala svoj výhľad na fiškálny rok 2020, ktorý sa skončil v septembri. Spoločnosť uviedla, že očakáva, že čistý predaj a non-GAAP upravené hodnoty EPS prekročia jej predchádzajúce prognózy, vrátane rastu tržieb celej spoločnosti o viac ako 30%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár