Najlepšie akcie materiálov na október 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Prvá časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavovaním, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemysle. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

historic graf Materials Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov, reprezentované v Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 10,1% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 vo výške 13,4% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najlepšou hodnotou.

Akcie materiálov s najlepšou hodnotou

Toto sú akcie materiálov s najnižším 12-mesačným pomerom trhovej ceny k zisku (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

päťročný graf Huntsman Corp., zdorj: GOOGLE

Huntsman Corp. (HUN:NYSE) : Huntsman je výrobcom špeciálnych chemických výrobkov vrátane textilných chemikálií, farbív a pokrokových formulácií na báze polyuretánu. Spoločnosť 8. septembra uviedla, že očakáva, že EBITDA upravená pre tretí štvrťrok 2020 bude pre jej segment polyuretánov najmenej o 40% vyššia, ako naznačovali jej predchádzajúce výhľady. Medzi dôvody patrí pokračujúca sila na stavebných trhoch, zlepšenie automobilového dopytu a vyššie celkové marže.

päťročný graf LyondellBasell, zdroj: GOOGLE

LyondellBasell Industries NV (LYB:NYSE) : LyondellBasell je chemická spoločnosť, ktorá vyrába výrobky používané pri výrobe ľahkých plastov, stavebných materiálov, automobilových komponentov, trvanlivých textílií a biopalív. V septembri spoločnosť LyondellBasell oznámila spustenie dvoch nových projektov: polyolefínového komplexu spoločného podniku s čínskou spoločnosťou Liaoning Bora Enterprise Group; a zariadenie na molekulárnu recykláciu MoReTec v Taliansku, ktoré rozkladá plastový odpad na molekulárnu formu a pomáha tak pri výrobe nových plastových materiálov.

päťročný graf Steel Dynamics Inc., zdroj: GOOGLE

Steel Dynamics Inc. (STLD:NASDAQ) : Steel Dynamics je diverzifikovaný výrobca uhlíkovej ocele, ako aj spoločnosť na recykláciu kovov. Spoločnosť podniká v prevádzkach v oblasti ocele, recyklácie kovov a železných zdrojov a výroby ocele. Spoločnosť Steel Dynamics vyrába ploché valcované oceľové plechy, konštrukčné nosníky a s tým súvisiace výrobky.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár