Najlepšie akcie materiálov za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Druhá časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetví. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie spoločností z oblasti materiálov reprezentované Materials Select Sector SPDR ETF (XLB) prekonali širší trh. Celkový výnos XLB bol za posledných 12 mesiacov 96,1%, čím prekonal celkový výnos Russell 1000 – 79,4%.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie materiálov

Toto sú akcie materiálov s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 3,22%

päťročný graf Southern Copper, zdroj: GOOGLE

Southern Copper Corp. (SCCO:NYSE) : Spoločnosť Southern Copper skúma, vyvíja a vyrába meď. Tento proces tiež produkuje vedľajšie produkty vrátane molybdénu, striebra, zinku a iných kovov. Vykonáva prieskumné činnosti v Argentíne, Čile a Ekvádore.

Dividendový výnos: 2,04%

päťročný graf Nucor, zdroj: GOOGLE

Nucor Corp. (NUE:NYSE) : Spoločnosť Nucor vyrába oceľ a výrobky z ocele. Produkuje tiež priamo redukované železo, ktoré sa používa v oceliarňach spoločnosti. Väčšina jej zariadení a zákazníkov je v Severnej Amerike. Čistý príjem spoločnosti Nucor v štvrtom kvartáli 2020 pripadajúci na akcionárov sa takmer štvornásobne zvýšil na 398,8 milióna dolárov, aj keď tržby medziročne vzrástli iba o 2,5%. K obrovskému zvýšeniu čistého príjmu čiastočne prispel čistý prínos z položiek, ako sú štátne daňové úľavy a zákon CARES.

Dividendový výnos: 1,02%

päťročný graf Royal Gold, zdroj: GOOGLE

Royal Gold Inc. (RGLD:NASDAQ) : Royal Gold získava a spravuje prúdy drahých kovov a licenčné podiely. Majiteľ drahých kovov má právo nakupovať kovy vyrobené v bani za vopred dohodnutú cenu a licenčné podiely sú vlastníctvom banských projektov, ktoré poskytujú percentuálny podiel z výnosov alebo kovov vyrobených z projektu. K 31. decembru 2020 vlastnila spoločnosť Royal Gold podiely na 189 nehnuteľnostiach na piatich kontinentoch. Vo fiškálnom 2. štvrťroku 2021, ktorý sa skončil 31. decembra, čistý príjem pripadajúci na akcionárov medziročne vzrástol o takmer 45%. Za nárastom výnosov o 28,1% bolo predovšetkým zvýšenie cien komodít a vyššia produkcia v divízii licenčných poplatkov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár