Najlepšie akcie materiálov za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Tretia časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetví. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie spoločností z oblasti materiálov reprezentované Materials Select Sector SPDR ETF (XLB) prekonali širší trh. Celkový výnos XLB bol za posledných 12 mesiacov 96,1%, čím prekonal celkový výnos Russell 1000 – 79,4%.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najvyššou dynamikou.

Akcie materiálov s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Dividendový výnos: 0,80%

päťročný graf Freeport McMoRan, zdroj. GOOGLE

Freeport-McMoRan Inc. (FCX:NYSE) : Freeport-McMoRan je popredná medzinárodná ťažobná spoločnosť zameraná predovšetkým na meď, zlato, molybdén. Vlastní značné zásoby týchto kovov. Tržby spoločnosti v štvrtom kvartáli 2020 medziročne vzrástli o 14,9% a čistý príjem z kmeňových akcií stúpol takmer 79-krát na 708 miliónov dolárov. Upravený čistý príjem pripadajúci na kmeňové akcie bol po úprave o položky vrátane čistých úverov spojených so ziskom z predaja aktív nižší, spolu o 566 miliónov dolárov.

Dividendový výnos: 0,61%

päťročný graf Mosaic, zdroj: GOOGLE

The Mosaic Co. (MOS:NYSE) : Spoločnosť Mosaic Co. vyrába a predáva fosfáty a potaš (uhličitan draselný). Zákazníci používajú jeho fosfát ako živinu pre plodiny a zložky krmiva pre zvieratá. Potaš spoločnosti sa primárne používa ako hnojivo, ale tiež na priemyselné a iné použitie.

Dividendový výnos: 1,91%

päťročný graf Olin, zdroj. GOOGLE

Olin Corp. (OLN:NYSE) : Olin vyrába a distribuuje chemické výrobky, ako sú chlór a lúh sodný, vinyly, epoxidy, chlórované organické látky, bielidlá a kyselina chlorovodíková. Vyrába sa aj muníciu. Olin nedávno prijal strategické rozhodnutie a prudko znížiť svoju kapacitu alkalických chloridov. Tento krok pomôže spoločnosti zvýšiť hotovostný tok a zamerať sa na projekty s vyššou návratnosťou. Olin je popredným svetovým výrobcom chlórovaných zásad.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár