Najlepšie akcie materiálov za apríl 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Prvá časť 

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetví. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR, zdroj: GOOGLE

Akcie spoločností z oblasti materiálov reprezentované Materials Select Sector SPDR ETF (XLB) prekonali širší trh. Celkový výnos XLB bol za posledných 12 mesiacov 96,1%, čím prekonal celkový výnos Russell 1000 – 79,4%.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najlepšou hodnotou.

Akcie materiálov s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 2,23%

päťročný graf Huntsman, zdroj: GOOGLE

Huntsman Corp. (HUN:NYSE) : Huntsman je výrobcom špeciálnych chemických výrobkov vrátane textilných chemikálií, farbív a pokrokových formulácií na báze polyuretánu. V 4. štvrťroku 2020 sa čistý príjem Huntsman medziročne zvýšil o 16,9%, pretože tržby sa v danom období zvýšili o menej ako 1 percento.

Dividendový výnos: 1,72%

päťročný graf Celanase Corp., zdroj: GOOGLE

Celanese Corp. (CE:NYSE) : Celanese je globálna spoločnosť zameraná na chemické látky a špeciálne materiály. Vyrába materiály, ktoré sú rozhodujúce pre globálny priemysel farieb a náterov, ako aj výrobky používané v priemyselných odvetviach vrátane automobilového, lekárskeho, potravinárskeho a nápojového priemyslu.

Dividendový výnos: 2,57%

päťročný graf MDU Resources, zdroj: GOOGLE

MDU Resources Group Inc. (MDU:NYSE) : MDU Resources Group poskytuje distribúciu energie, stavebné materiály a služby zákazníkom v USA. Jej príjem za 4. štvrťrok 2020 medziročne stúpol o 18,2%, k čomu prispeli nižšie náklady na zemný plyn. Príjmy sa zvýšili iba o 0,5%.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár