Najlepšie akcie materiálov za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Druhá časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetviach. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov, reprezentované Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), prekonali širší trh. Index XLB poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 32,9%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 21,5%.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie materiálov

Toto sú akcie materiálov s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Dividendový výnos: 2,29%

päťročný graf Huntsman Corp., zdroj. GOOGLE

Huntsman Corp. (HUN:NYSE) : Huntsman je výrobcom špeciálnych chemických výrobkov vrátane textilných chemikálií, farbív a pokrokových formulácií na báze polyuretánu. Spoločnosť začiatkom decembra oznámila, že sa dohodla na kúpe spoločnosti Gabriel Performance Products, špeciálneho výrobcu chemikálií, za 250 miliónov dolárov. Transakcia sa má uzavrieť v priebehu 1. štvrťroka 2021.

päťročný graf Univar Solutions, zdroj: GOOGLE

Univar Solutions Inc. (UNVR:NYSE) : Univar Solutions poskytuje priemyselné a špeciálne chemikálie, vrátane rozpúšťadiel, živíc, kyselín, zásad, glykolov, povrchovo aktívnych látok, pigmentov a podobných produktov. Spoločnosť vychádza v ústrety zákazníkom v priemyselných odvetviach, ako sú napríklad potravinárstvo, ropa, plyn a farmaceutický priemysel.

Dividendový výnos: 1,87%

päťročný graf RPM International, zdroj: GOOGLE

RPM International Inc. (RPM:NYSE) : RPM International vyrába a predáva špeciálne chemikálie vrátane farieb, tmelov, lepidiel a strešných výrobkov. Spoločnosť nedávno oznámila finančné výsledky za 2. štvrťrok svojho fiškálneho roku 2021, ktorý sa skončil 30. novembra 2020. RPM vykázala nárast čistého príjmu o 65,7% pri rekordných tržbách, ktoré v porovnaní so štvrťrokom pred rokom, vzrástli o 6,0%. Čistý príjem podporili nižšie predajné, všeobecné a administratívne náklady a nižšie úrokové náklady v porovnaní s rovnakým štvrťrokom pred rokom. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár