Najlepšie akcie materiálov za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Tretia časť

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetviach. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov, reprezentované Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), prekonali širší trh. Index XLB poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 32,9%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 21,5%.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najvyššou dynamikou.

Akcie materiálov s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Dividendový výnos: 1,02%

päťročný graf Albermarle, zdroj: GOOGLE

Albemarle Corp. (ALB:NYSE) : Albemarle vyrába špeciálne chemikálie pre spotrebnú elektroniku, rafináciu ropy, verejné služby, obaly, stavebníctvo, dopravu, farmaceutický priemysel a ďalšie odvetvia. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na lítium, bróm a rafinačné katalyzátory.

Dividendový výnos: 0,54%

päťročný graf Freeport McMoRan, zdroj: GOOGLE

Freeport-McMoRan Inc. (FCX:NYSE) : Freeport-McMoRan je popredná medzinárodná ťažobná spoločnosť s významnými zásobami medi, zlata, molybdénu, kobaltu, ropy a plynu. Spoločnosť v polovici decembra oznámila, že ukončila predaj svojich podielov na projekte Kisanfu – nevyťažených zdrojov kobaltu a medi v Konžskej demokratickej republike, stopercentnej dcérskej spoločnosti China Molybdenum Co. Ltd. za 550 miliónov dolárov. Freeport, ktorý zdroj objavil v roku 2016, uviedol, že projekt už nie je strategický vzhľadom na svoju dlhodobú stratégiu.

Dividendový výnos: 1,14%

päťročný graf Scott Miracle Gro, zdroj: GOOGLE

Scotts Miracle-Gro Co. (SMG:NYSE) : Scotts Miracle-Gro je nadnárodná spoločnosť ponúkajúca značkové spotrebné výrobky na trávnik a záhradu, ako aj výrobky pre profesionálne záhradníctvo. Vyrába hnojivá, produkty na ničenie škodcov, rastlinné výživy, záhradnú pôdu, trávne osivo a ďalšie. Spoločnosť tiež poskytuje trávnikové služby. Scotts nedávno oznámila, že Randy Coleman opustil spoločnosť ako výkonný viceprezident a finančný riaditeľ (CFO). Cory Miller bol povýšený na pozíciu senior viceprezidenta a dočasného finančného riaditeľa. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár