Najlepšie akcie materiálov za február 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Prvá časť 

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavom, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a priemyselných odvetviach. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patria Ecolab Inc. (ECL:NYSE), Air Products and Chemicals Inc. (APD:NYSE) a DuPont de Nemours Inc. (DD:NYSE).

päťročný graf Materials Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie materiálov, reprezentované Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), prekonali širší trh. Index XLB poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 32,9%, čo je nad celkovým výnosom Russell 1000 21,5%.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najlepšou hodnotou.

Akcie materiálov s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 2,29%

päťročný graf Huntsman Corp., zdroj. GOOGLE

Huntsman Corp. (HUN:NYSE) : Huntsman je výrobcom špeciálnych chemických výrobkov vrátane textilných chemikálií, farbív a pokrokových formulácií na báze polyuretánu. Spoločnosť začiatkom decembra oznámila, že sa dohodla na kúpe spoločnosti Gabriel Performance Products, špeciálneho výrobcu chemikálií, za 250 miliónov dolárov. Transakcia sa má uzavrieť v priebehu 1. štvrťroka 2021.

Dividendový výnos: 3%

päťročný graf MDU Resources Group, zdroj. GOOGLE

MDU Resources Group Inc. (MDU:NYSE) : MDU Resources Group poskytuje distribúciu zemného plynu, elektriny a stavebných materiálov. Spoločnosť tiež ponúka stavebné služby zákazníkom v USA.

Dividendový výnos: 2,39%

päťročný graf Steel Dynamics, zdroj: GOOGLE

Steel Dynamics Inc. (STLD:NASDAQ) : Steel Dynamics je výrobcom uhlíkovej ocele a recyklátorom kovov. Ponúka celý rad výrobkov z ocele vrátane plochých valcovaných oceľových plechov a konštrukčných nosníkov. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár