Najlepšie akcie materiálov za september 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Základné materiály

Sektor materiálov zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa objavovaním, vývojom a spracovaním surovín, ktoré sa používajú v širokom spektre odvetví a najmä priemyselných odvetví. Akcie materiálov zahŕňajú výrobcov výrobkov, ako sú plasty, hnojivá, papier, betón a kovy. Medzi významné mená patrí Ecolab Inc. (ECL), Air Products and Chemicals Inc. (APD) a DuPont de Nemours Inc. (DD).

Akcie materiálov reprezentované Materials Select Sector SPDR ETF (XLB), podali lepší výkon na širšom trhu a poskytli investorom celkový výnos 16,6% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 23,0% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 25. augustu.

Tu sú 3 najlepšie akcie materiálov s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie materiálov s najlepšou hodnotou

Toto sú akcie materiálov s najnižším 12-mesačným pomerom koncových cien k výnosom (P / E). Pretože zisky je možné vrátiť akcionárom vo forme dividend a spätných odkúpení, nízky pomer P / E ukazuje, že platíte menej za každý dolár vytvoreného zisku.

LyondellBasell Industries NV (LYB:NYSE) : LyondellBasell je chemická spoločnosť so sídlom v Holandsku, ktorá rafinuje a vyrába plastové živice a ďalšie chemikálie. Používajú sa pri výrobe ľahkých plastov, stavebných materiálov, automobilových komponentov, trvanlivých textílií a biopalív. Spoločnosť LyondellBasell vykázala pokles čistého príjmu o 68,7% a pokles tržieb a ďalších prevádzkových výnosov o 38,7% za 2. štvrťrok 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Generálny riaditeľ Bob Patel uviedol, že výsledky za 2. štvrťrok preukázali odolnosť uprostred depresívnej ekonomickej aktivity v dôsledku COVID-19. „Veríme, že pokles dopytu vyvolaný pandémiou dosiahol v druhom štvrťroku svoje dno,“ uviedol Patel. Ako štvrťrok postupoval, uviedol, že dopyt a ceny kľúčových produktov sa zlepšili.

Newmont Corp. (NEM:NYSE) : Newmont získava a rozvíja minerálne vlastnosti. Spoločnosť vyrába predovšetkým zlato, ale aj striebro, meď, zinok a olovo.

Eastman Chemical Co. (EMN:NYSE) : Eastman Chemical vyrába priemyselné chemikálie, vlákna, plasty a prísady používané v širokej škále priemyselných odvetví. Spoločnosť vykázala pokles čistého zisku o 88,4% a pokles predaja o 18,6% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Eastman Chemical uviedla, že pokles objemu predaja bol najvýraznejší na koncových trhoch nepriaznivo ovplyvnených pandémiou, vrátane dopravy, stavieb, predmetov dlhodobej spotreby a textilu.

Najrýchlejšie rastúce akcie materiálov

Ide o akcie materiálov s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Sherwin-Williams Co. (SHW:NYSE) : Sherwin-Williams vyvíja, vyrába a distribuuje farby, nátery a súvisiace produkty. Spoločnosť predáva svoje výrobky profesionálnym, priemyselným, komerčným a maloobchodným zákazníkom. Spoločnosť Sherwin-Williams oznámila rast čistého príjmu o 26,5% aj napriek poklesu čistého predaja o 5,6% v druhom štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Nižšie náklady v porovnaní s rovnakým štvrťrokom pred rokom pomohli zvýšiť čistý príjem pri nižších čistých tržbách v dôsledku vplyvu COVID-19.

Martin Marietta Materials Inc. (MLM:NYSE) : Martin Marietta poskytuje prostredníctvom svojej siete lomov a distribučných dvorov súhrnné materiály vrátane kamennej drviny, piesku a štrku. Spoločnosť tiež predáva betón, asfalt, výrobky na báze magnézia, chemické výrobky a dolomitické vápno. Martin Marietta vykázala rast čistých výnosov o 14,8% aj napriek 0,7%-nému poklesu výnosov v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Nižšie náklady v porovnaní so štvrťrokom pred rokom pomohli zvýšiť čisté príjmy napriek nižším príjmom v dôsledku makroekonomického spomalenia kvôli pandémii.

FMC Corp.(FMC:NYSE) : FMC vyrába herbicídy, insekticídy a ďalšie poľnohospodárske chemikálie.

Spoločnosť slúži zákazníkom z celého sveta.

Akcie materiálov s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie materiálov, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Newmont Corp. (NEM:NYSE) : Newmont získava a rozvíja minerálne vlastnosti. Spoločnosť vyrába predovšetkým zlato, ale aj striebro, meď, zinok a olovo.

Freeport-McMoRan Inc. (FCX:NYSE) : Freeport-McMoRan je popredná medzinárodná ťažobná spoločnosť s významnými zásobami medi, zlata, molybdénu, kobaltu, ropy a plynu. Spoločnosť nedávno oznámila vymenovanie Joshuu F. Olmsteda do funkcie prezidenta a výkonného riaditeľa (COO) divízie pre Ameriku.

Albemarle Corp. (ALB:NYSE) : Albemarle vyrába špeciálne chemikálie pre spotrebnú elektroniku, rafináciu ropy, verejné služby, obaly, stavebníctvo, dopravu, farmaceutický priemysel a ďalšie odvetvia. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na lítium, bróm a rafinačné katalyzátory.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár