Najlepšie akcie medi na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Druhá časť 

Medený priemysel tvoria spoločnosti zaoberajúce sa prieskumom, ťažbou, vývojom a výrobou medi, ktorá je dnes jedným z najbežnejšie používaných kovov. Meď sa používa pre širokú škálu aplikácií v elektronike, stavebníctve, výrobe energie a v prevodovkách. Medzi veľké mená v tomto sektore patria čínska spoločnosť Zijin Mining Group Co., Freeport-McMoRan Inc. (FCX:NYSE) a austrálska OZ Minerals Ltd. (OZL:ASX).

päťročný graf Global X Cooper Miner ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie medi, reprezentované v Global X Copper Miners ETF (COPX), prekonali širší trh. COPX poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 22,7%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 15,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie medi s najmenším poklesom zisku.

Akcie  medi s najmenším poklesom zisku 

Ide o akcie medi s najvyšším poklesom medziročného (YOY) zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Schopnosť spoločnosti udržať si ziskovosť v zložitom obchodnom prostredí môže byť znakom dobrého riadenia a / alebo silného obchodného modelu.

päťročný graf Southern Cooper Corp., zdroj: GOOGLE

Southern Copper Corp. (SCCO:NYSE) : Spoločnosť Southern Copper sa zaoberá prieskumom, vývojom a výrobou medi. V tomto procese spoločnosť tiež vyrába niekoľko vedľajších produktov vrátane molybdénu, striebra, zinku, kyseliny sírovej a ďalších kovov. Spoločnosť Southern Copper vykázala pokles čistého príjmu o 35,5% pri poklese tržieb o 1,8% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť poznamenala, že nižšie ceny kovov za meď, molybdén a zinok prispeli k nižším príjmom za štvrťrok.  

dvojročný graf Ero Cooper, zdroj: GOOGLE

Ero Copper Corp. (ERO:TSE) : Ero Copper je kanadská ťažobná spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom medi, zlata a striebra v ťažobných lokalitách predovšetkým v Brazílii. Spoločnosť oznámila pokles čistého príjmu o 49,7% pri poklese tržieb o 7,5% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť uviedla, že pandémia COVID-19 má malý vplyv na jej činnosť, dodávateľské reťazce a predaj. 

päťročný graf Imperial Metals, zdroj. GOOGLE

Imperial Metals Corp. (III:TSE) : Imperial Metals je kanadská spoločnosť na ťažbu kovov. Skúma a ťaží meď, zlato a molybdén. Spoločnosť začiatkom júla oznámila vymenovanie Darba Dhillona do funkcie finančného riaditeľa (CFO) a podnikového tajomníka. Dhillon nahradí Andreho Deepwella, ktorý odchádza do dôchodku.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár