Najlepšie akcie medi na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Prvá časť 

Medený priemysel tvoria spoločnosti zaoberajúce sa prieskumom, ťažbou, vývojom a výrobou medi, ktorá je dnes jedným z najbežnejšie používaných kovov. Meď sa používa pre širokú škálu aplikácií v elektronike, stavebníctve, výrobe energie a v prevodovkách. Medzi veľké mená v tomto sektore patria čínska spoločnosť Zijin Mining Group Co., Freeport-McMoRan Inc. (FCX:NYSE) a austrálska OZ Minerals Ltd. (OZL:ASX).

päťročný graf Global X Cooper Miner ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie medi, reprezentované v Global X Copper Miners ETF (COPX), prekonali širší trh. COPX poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 22,7%, čo je vysoko nad celkovým výnosom Russell 1000 15,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie medi s najlepšou hodnotou.  

Najlepšie akcie medi 

Jedná sa o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P/E).

päťročný graf Imperial Metals, zdroj. GOOGLE

Imperial Metals Corp. (III:TSE) : Imperial Metals je kanadská spoločnosť na ťažbu kovov. Skúma a ťaží meď, zlato a molybdén. Spoločnosť začiatkom júla oznámila vymenovanie Darba Dhillona do funkcie finančného riaditeľa (CFO) a podnikového tajomníka. Dhillon nahradí Andreho Deepwella, ktorý odchádza do dôchodku.

päťročný graf Turquoise Hill, zdroj: GOOGLE

Turquoise Hill Resources Ltd. (TRQ:NYSE) : Turquoise Hill Resources je kanadská ťažobná spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom a vývojom minerálov a kovov. Spoločnosť vykonáva ťažbu medi a zlata v bani Oyu Tolgoi v južnom Mongolsku. Spoločnosť Turquoise Hill vykázala v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020, príjem 72,3 milióna dolárov, v porovnaní so stratou 736,7 milióna dolárov v kvartáli pred rokom. Spoločnosť uviedla, že rozdiel bol spôsobený predovšetkým poplatkom za zníženie hodnoty vo výške 600 miliónov dolárov zaznamenaným v 2. štvrťroku 2019. Výnosy poklesli o 27,4%, predovšetkým v dôsledku zníženia produkcie zlata a medi, ako aj poklesu priemernej ceny medi v dôsledku vplyvu COVID- 19.

päťročný graf KAZ Minerals, zdroj. GOOGLE

KAZ Minerals PLC (KAZ:LON) : KAZ Minerals je britská spoločnosť na ťažbu medi. Zameriava sa na vývoj nových projektov v ťažbe medi a svoje operácie vykonáva vo Veľkej Británii, Kazachstane a Hongkongu. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár