Najlepšie akcie na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Energetika Technológie Základné materiály Zdravotníctvo

Index S&P 500 je trhovo kapitalizovaným indexom 500 najväčších verejne obchodovaných spoločností v USA. Všeobecne sa považuje za najlepší ukazovateľ amerických akcií s vysokou kapitalizáciou. Medzi najväčšie spoločnosti v indexe patria Microsoft Corp. (MSFT), Apple Inc. (AAPL) a Amazon.com Inc. (AMZN). Celkový výnos indexu S&P 500 sa za posledných 12 mesiacov znížil o 9,6 %. Toto číslo trhovej výkonnosti a štatistiky sú k 16. marcu.

Tu sú tri najlepšie akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie s najlepšou hodnotou

Jedná sa o akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

NRG Energy Inc (NRG:NYSE): NRG Energy je integrovaná energetická spoločnosť, ktorá vyrába, predáva a distribuuje energetické služby. Spoločnosť poskytuje zariadenia na výrobu a kombinovanú výrobu energie, výrobu tepelnej energie a energetických zdrojov. Aktuálny graf TU.

ViacomCBS Inc (VIAC:NASDAQ): ViacomCBS je globálna multimediálna spoločnosť zameraná na vytváranie prémiového obsahu a zážitkov pre divákov po celom svete. Spoločnosť poskytuje káblové siete, produkciu a distribúciu obsahu, televízne stanice a služby digitálneho vysielania. Prevádzkuje aj iné internetové podniky, ako aj vydavateľstvo pre spotrebiteľov. Spoločnosť ViacomCBS koncom januára oznámila, že s účinnosťou od 23. marca 2020 sa George Cheeks stane prezidentom a generálnym riaditeľom spoločnosti CBS Entertainment Group. Bude nástupcom predsedu a generálneho riaditeľa Joea Ianniella. Aktuálny graf TU.

Norwegian Cruise Line Holdings Ltd (NCLH:NYSE): Spoločnosť Norwegian Cruise Line prevádzkuje flotilu osobných výletných lodí s itinerármi v Severnej Amerike, Stredomorí, Baltickom mori, Strednej Amerike, Bermudách a Karibiku. Spoločnosť nedávno oznámila, že pozastavuje všetky plavby od 13. marca do 11. apríla, aby pomohla obmedziť šírenie COVID-19. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie

Jedná sa o akcie s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Gilead Sciences Inc (GILD:NASDAQ): Gilead Sciences vyrába lieky na liečenie vírusu ľudskej imunodeficiencie (HIV), ochorenia pečene, respiračných chorôb a ďalších ochorení. Spoločnosť začiatkom marca oznámila, že súhlasila so získaním Forty Seven Inc. (FTSV) za 4,9 miliardy dolárov. Očakáva sa, že dohoda sa uzavrie niekedy v druhom štvrťroku. Aktuálny graf TU.

Newmont Corp (NEM:NYSE): Newmont získava a vyvíja minerálne vlastnosti. Spoločnosť vyrába predovšetkým zlato, ale aj striebro, meď, zinok a olovo. Aktuálny graf TU.

ServiceNow Inc (NOW:NYSE): ServiceNow poskytuje podnikové cloudové počítačové riešenia. Spoločnosť ponúka cloudové služby, ktoré aizujú pracovné postupy v rámci jednotlivých oddelení podniku a medzi nimi. Spoločnosť ServiceNow na konci januára oznámila, že sa dohodla na akvizícii spoločnosti Passage AI, spoločnosti zaoberajúcej sa konverziou AI. Aktuálny graf TU.

Akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Advanced Micro Devices Inc (AMD:NASDAQ): Advanced Micro Devices je globálna polovodičová spoločnosť, ktorá ponúka produkty, ako sú mikroprocesory, čipy, grafika, video a multimediálne produkty, a poskytuje služby spojené s montážou, testovaním a balením. Spoločnosť oznámila v januári množstvo propagačných akcií. Aktuálny graf TU.

Lam Research Corp (LRCX:NASDAQ): Lam Research dodáva výrobný materiál a služby doštičiek pre polovodiče. Spoločnosť navrhuje, vyrába, predáva a servisuje systémy na spracovanie polovodičov, ktoré sa používajú pri výrobe integrovaných obvodov. Aktuálny graf TU.

Apple Inc (AAPL:NASDAQ): Spoločnosť Apple sa zaoberá návrhom, výrobou a predajom smartfónov, osobných počítačov, tabletov, nositeľných doplnkov a príslušenstva a rôznych súvisiacich softvérových služieb a sieťových riešení. Spoločnosť nedávno oznámila, že v reakcii na rozšírenie COVID-19 uzavrela všetky svoje obchody mimo Veľkej Číny až do 27. marca. Všetky obchodné domy spoločnosti vo Veľkej Číne sa znova otvorili. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár