Najlepšie akcie na marec 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Technológie Verejné služby Základné materiály Zdravotníctvo

Index S&P 500 je trhovo kapitalizovaný index 500 najväčších verejne obchodovaných spoločností v USA. Všeobecne sa považuje za najlepší ukazovateľ amerických akcií s vysokou kapitalizáciou. Medzi najväčšie spoločnosti v indexe patria Microsoft Corp. (MSFT), Apple Inc. (AAPL) a Amazon.com Inc. (AMZN). S&P 500 vykázala 12-mesačnú koncovú návratnosť vo výške 15,5%. 

Nižšie sa pozrieme na najlepšie akcie na marec, pokiaľ ide o hodnotu, rast a dynamiku.

Akcie s najlepšou hodnotou

Toto sú akcie z S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ViacomCBS Inc (VIAC:NASDAQ): ViacomCBS je multimediálna spoločnosť zaoberajúca sa prevádzkou rozhlasového a televízneho vysielania a vydavateľstvom, ktorá slúži divákom na celom svete. Bola vytvorená zlúčením spoločností Viacom a CBS 4. decembra 2019. Aktuálny graf TU.

NortonLifeLock Inc (NLOK:NASDAQ): NortonLifeLock, predtým známa ako Symantec Corp., ponúka produkty kybernetickej bezpečnosti na ochranu pred škodlivým softvérom, vírusmi, adware a ransomware. 7. februára spoločnosť oznámila postupný rast zákazníkov prvýkrát za viac ako dva roky. Aktuálny graf TU.

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je investičná spoločnosť v oblasti nehnuteľností (REIT), ktorá vlastní kancelárske, maloobchodné, majetkové nehnuteľnosti a iné nehnuteľnosti a s nimi súvisiace investície. Aktuálny graf TU.

Akcie s najrýchlejším rastom výnosov

Jedná sa o akcie z S&P 500 s najrýchlejším medziročným výnosom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Gilead Sciences Inc (GILD:NASDAQ): Gilead Sciences vyrába lieky na liečenie vírusu ľudskej imunodeficiencie (HIV), ochorenia pečene, pľúcnej arteriálnej hypertenzie, chronickej angíny pectoris, invazívnych hubových infekcií a ďalších ochorení. Aktuálny graf TU.

Newmont Corp (NEM:NYSE): Newmont Mining je jednou z popredných svetových spoločností v oblasti zlata a je tiež výrobcom medi, striebra, zinku a olova. Spoločnosť vlastní nehnuteľnosti v USA, Austrálii, Peru, Ghane a Suriname. Aktuálny graf TU.

ServiceNow Inc (NOW:NYSE): ServiceNow poskytuje služby cloud computingu pre ľudské zdroje, zákaznícky servis, bezpečnosť a ďalšie obchodné potreby. Spoločnosť nedávno oznámila akvizíciu Passage AI, aizovanej platformy, ktorá dokáže porozumieť a prekladať text vo všetkých hlavných jazykoch. Aktuálny graf TU.

Akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie z S&P 500, ktoré mali najväčší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

Advanced Micro Devices Inc (AMD:NASDAQ): Advanced Micro Devices navrhuje a vyrába polovodiče a súvisiace produkty, ktoré zahŕňajú mikroprocesory a grafické karty. Aktuálny graf TU.

Arconic Inc (ARNC:NYSE): Arconic vyrába a predáva ľahké kovy na použitie v kozmickom a automobilovom priemysle, komerčnej doprave, stavebníctve a priemysle. Spoločnosť sa 1. apríla rozdelí na dva verejné subjekty. Podniky Engineering Products & Forging budú premenované na „Howmet Aerospace“ pod tickerom „HWM“ a divízia Global Rolled Products bude mať názov „Arconic Corp.“, ktorá si ponechá ticker „ARNC“. Aktuálny graf TU.

Leidos Holdings Inc (LDOS:NYSE): Spoločnosť Leidos Holdings vyvíja a predáva technológie, systémy, logistiku a analýzu údajov pre obranné, spravodajské, civilné a zdravotnícke aplikácie. Spoločnosť vykázala medziročný nárast výnosov o 11,6% v prezentácii ziskov. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia.com

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár