Najlepšie akcie nehnuteľností na august 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Sektor nehnuteľností zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, vyvíjajú a spravujú obytné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Každý z týchto troch segmentov nehnuteľností zahŕňa verejne obchodované investičné spoločnosti v oblasti nehnuteľností (REIT). REIT sú „prostredníci“, ktorý jednotlivým investorom legálne umožňujú kupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré dostávajú príjem z rôznych nehnuteľností. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), čo je miera výnosu pre odvetvie. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria American Tower Corp. (AMT), Public Storage (PSA) a Welltower Inc. (WELL).

Akcie nehnuteľností, reprezentované v Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dosiahli slabší výkon na širšom trhu a investorom poskytli celkový výnos -1,0% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 8,9% za posledných 12 mesiacov.  Tieto čísla o výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 28. júlu.

Tu sú tri najlepšie realitné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Realitné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie nehnuteľností s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je REIT, ktorý vlastní kancelárske, maloobchodné, reklamné a predajné služby pre nehnuteľnosti a ďalšie investície do nehnuteľností a s tým súvisiace investície. Spoločnosť 4. mája vykázala čistú stratu 104,5 milióna dolárov pri 16,9%-nom poklese tržieb za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Spoločnosť uviedla, že mnoho z jej maloobchodných nájomcov zatvorilo svoje obchody a hľadalo úľavu od nájomného.

Simon Property Group Inc. (SPG:NYSE): Simon Property Group je REIT, ktorý vlastní, vyvíja a spravuje maloobchodné nehnuteľnosti po celom svete. Spoločnosť koncom júna oznámila, že znovu otvorila 199 zo svojich 204 maloobchodných nehnuteľností v USA, ktoré boli v dôsledku pandémie zatvorené. Tieto nehnuteľnosti predstavujú viac ako 95% čistého prevádzkového príjmu spoločnosti.

Host Hotels & Resorts Inc. (HST:NYSE): Host Hotels & Resorts funguje ako REIT zaoberajúci sa správou luxusných hotelov. Spoločnosť 19. júna oznámila, že dočasne pozastavuje štvrťročné hotovostné dividendy s cieľom zachovať likviditu pri negatívnych dopadoch na ekonomiku vyplývajúcich z COVID-19.

Najrýchlejšie rastúce akcie nehnuteľností

Ide o akcie nehnuteľností s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Boston Properties Inc. (BXP:NYSE): Boston Properties funguje ako REIT, ktorý vlastní, riadi a vyvíja kancelárske nehnuteľnosti predovšetkým v Bostone, Washingtone, D.C., Midtown Manhattane a San Franciscu.

Healthpeak Properties Inc. (PEAK:NYSE): Healthpeak Properties funguje ako REIT, ktorý investuje do nehnuteľností súvisiacich so zdravotnou starostlivosťou, vrátane bývania pre seniorov, biologických vied, lekárskych kancelárií, nemocníc a kvalifikovaných domovov starostlivosti. Napriek opätovnému otvoreniu miera obsadenosti v seniorských bytových zariadeniach Healthpeak prudko klesla uprostred pandémie COVID-19. 

Ventas Inc. (VTR:NYSE): Ventas funguje ako REIT, ktorý vlastní komunity bývania pre seniorov, kvalifikované opatrovateľské zariadenia, nemocnice a budovy lekárskych kancelárií v USA a Kanade. 8. mája spoločnosť vykázala nárast čistého príjmu o 272,1% pri raste tržieb o 7,3% za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020.

Realitné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie nehnuteľností, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Equinix Inc. (EQUIX:NASDAQ): Equinix je REIT, ktorý poskytuje kolokačný priestor a súvisiace služby. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich potrieb kolokácie, prepojenia a riadených IT služieb. Spoločnosť 6. mája vykázala za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, rast čistých výnosov o 1,0% a rastu výnosov o 6,0%.

Digital Realty Trust Inc. (DLR:NYSE): Digital Realty Trust je REIT, ktorý vlastní a spravuje nehnuteľnosti zamerané na technológie v USA a Anglicku.

Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE): Crown Castle International je REIT, ktorý vlastní, prevádzkuje a prenajíma spoločnú bezdrôtovú infraštruktúru. Spoločnosť prevádzkuje a prenajíma bunkové veže a sieť optických káblov v USA a Portoriku.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár