Najlepšie akcie nehnuteľností pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Sektor nehnuteľností zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, vyvíjajú a spravujú obytné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Každý z týchto troch segmentov nehnuteľností zahŕňa verejne obchodované investičné spoločnosti v oblasti nehnuteľností (REIT). REIT sú ako sprodtredkovatelia, ktorí jednotlivým investorom legálne umožňujú kupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré majú príjem z rôznych nehnuteľností. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), čo je miera výnosu pre odvetvie. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria American Tower Corp. (AMT), Prologis Inc. (PLD) a Digital Realty Trust Inc. (DLR). Akcie nehnuteľností, zastúpené sektorom v Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom -7,8% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 5,5% za posledných 12 mesiacov. Čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 24. júnu.

Tu sú tri najlepšie realitné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Realitné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie nehnuteľností s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je REIT, ktorý vlastní kancelárske, maloobchodné, majetkové, reklamné predmety a ďalšie s tým súvisiace investície.

Simon Property Group Inc. (SPG:NYSE): Simon Property Group je REIT, ktorý vlastní, vyvíja a spravuje maloobchodné nehnuteľnosti po celom svete. Spoločnosť 10. júna oznámila, že ukončila svoju dohodu o fúzii z februára 2020 s majiteľom obchodného centra Taubman Centers Inc. (TCO), pričom citovala „jedinečný materiál a neprimeraný účinok“ pandémie COVID-19 na Taubman.

Host Hotels & Resorts Inc. (HST:NYSE): Host Hotels & Resorts má záujmy v luxusných letoviskách a hoteloch. Spoločnosť sa zameriava na nehnuteľnosti v USA, Kanade, Mexiku a Európe. 19. júna spoločnosť oznámila, že pozastaví vyplácanie dividend za druhý kvartál, pôvodne naplánované na júl, v snahe zachovať likviditu v dôsledku pandémie COVID-19. Spoločnosť odhaduje, že zastavením dividendy by mohla ušetriť približne 140 miliónov dolárov.

Najrýchlejšie rastúce akcie nehnuteľností

Ide o akcie nehnuteľností s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Boston Properties Inc. (BXP:NYSE): Boston Properties funguje ako REIT, ktorý vlastní a riadi kancelárske nehnuteľnosti predovšetkým v Bostone, Washingtone D.C., Midtown Manhattane a San Franciscu.

Healthpeak Properties Inc. (PEAK:NYSE): Healthpeak Properties funguje ako REIT, ktorý investuje do nehnuteľností súvisiacich so zdravotnou starostlivosťou vrátane bývania pre seniorov, biologických vied, lekárskych kancelárií, nemocníc a kvalifikovaných domovov starostlivosti. 5. mája spoločnosť zaznamenala v prvom kvartáli 2020 rast celkových výnosov z čistého prevádzkového portfólia v rovnakom obchode o 2,0%.

Ventas Inc. (VTR:NYSE): Ventas funguje ako REIT, ktorý vlastní komunity bývania pre seniorov, kvalifikované opatrovateľské zariadenia, nemocnice a budovy lekárskych kancelárií v USA a Kanade. 19. júna spoločnosť Ventas oznámila dividendu za druhý kvartál 2020 vo výške 0,45 dolárov na akciu splatnú 14. júla. Znamená to zníženie výplaty o 43,2% na štvrťročnej báze.

Realitné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie nehnuteľností, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Equinix Inc. (EQIX:NASDAQ): Equinix je REIT, ktorý poskytuje kolokačný priestor a súvisiace služby. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich potrieb kolokácie, prepojenia a riadených IT služieb. 1. júna spoločnosť Equinix oznámila plány na výrazné rozšírenie svojich operácií v Kanade, pričom začala nákupom 13 miliónov dátových centier Bell umiestnených v celej krajine za 750 miliónov dolárov. Predajcom je BCE. Inc. (BCE).

SBA Communications Corp. (SBAC:NASDAQ): SBA Communications vlastní a prevádzkuje bezdrôtovú komunikačnú infraštruktúru. Prenajíma anténny priestor rôznym poskytovateľom bezdrôtových služieb.

Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE): Crown Castle International je REIT, ktorý vlastní, prevádzkuje a prenajíma bezdrôtovú infraštruktúru. Spoločnosť prevádzkuje a prenajíma bunkové veže a sieť optických káblov v USA a Portoriku.

Zdroj: investopedia 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár