Najlepšie akcie nehnuteľností na máj 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Sektor nehnuteľností zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, vyvíjajú a spravujú obytné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Každý z týchto troch segmentov zahŕňa verejne obchodované investičné fondy nehnuteľností (REIT). REIT umožňujú jednotlivým investorom legálne kupovať akcie, ktoré dostávajú príjem z rôznych nehnuteľností. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), čo je miera výnosu pre odvetvie. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria American Tower Corp (AMT), AvalonBay Communities Inc. (AVB) a Realty Income Corp. (O). Akcie nehnuteľností, zastúpené výberom v sektore prostredníctvom Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom -3,5% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 -0,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najlepšie realitné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Realitné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o akcie nehnuteľností s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je REIT, ktorý vlastní kancelárske, maloobchodné a reklamné služby a ďalšie investície do nehnuteľností a s nimi súvisiace investície.

Simon Property Group Inc. (SPG:NYSE): Simon Property Group je REIT, ktorý vlastní, vyvíja a spravuje maloobchodné nehnuteľnosti po celom svete. V reakcii na pandémiu koronavírusu spoločnosť v polovici marca oznámila, že zatvorí všetky svoje maloobchodné nehnuteľnosti v USA vrátane jej nákupných centier a prémiových predajní.

Host Hotels & Resorts Inc. (HST:NYSE): Host Hotels & Resorts funguje ako REIT zaoberajúci sa správou luxusných hotelov a hotelov vyššej kategórie. Spoločnosť začiatkom marca oznámila, že ruší svoje celoročné usmernenie na rok 2020 z dôvodu pokračujúceho finančného vplyvu zníženého dopytu po cestovaní v dôsledku globálneho šírenia COVID-19. Spoločnosť uviedla, že príjmy a čistý príjem už boli negatívne ovplyvnené.

Najrýchlejšie rastúce akcie nehnuteľností

Ide o akcie nehnuteľností s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Apartment Investment & Management Co.(AIV:NYSE): Samostatne spravovaný REIT, Apartment Investment & Management vlastní a riadi portfólio bytových komplexov v USA a Portoriku.

Digital Realty Trust Inc.(DLR:NYSE): Digital Realty Trust je REIT, ktorý vlastní a spravuje nehnuteľnosti zamerané na technológie v USA a Anglicku. Spoločnosť v polovici marca oznámila, že uzavrela svoju akvizíciu spoločnosti InterXion, európskeho poskytovateľa služieb cloudového kolokačného dátového centra a ďalších služieb.

SL Green Realty Corp.(SLG:NYSE): SL Green Realty je plne integrovaný a samosprávny REIT zameraný predovšetkým na získavanie a správu komerčných nehnuteľností na Manhattane.

Realitné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie nehnuteľností, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Equinix Inc.(EQIX:NASDAQ): Equinix je REIT, ktorý poskytuje kolokačný priestor a súvisiace služby. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich potrieb kolokácie, prepojenia a riadených IT služieb. Spoločnosť Equinix nedávno oznámila, že s rozvojom a prevádzkou dátových centier v Japonsku súhlasí s viac ako 1,0 miliardou dolárov spoločného podniku (JV) so spoločnosťou GIC, singapurského štátneho investičného fondu (SWF).

SBA Communications Corp.(SBAC:NASDAQ): SBA Communications vlastní a prevádzkuje bezdrôtovú komunikačnú infraštruktúru a prenajíma priestor pre antény rôznym poskytovateľom bezdrôtových služieb.

Crown Castle International Cor.(CCI:NYSE): Crown Castle International je REIT, ktorý vlastní, prevádzkuje a prenajíma spoločnú bezdrôtovú infraštruktúru. Spoločnosť prevádzkuje a prenajíma bunkové veže a sieť optických káblov v USA a Portoriku.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár