Najlepšie akcie nehnuteľností na marec 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Služby

Sektor nehnuteľností zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, prevádzkujú a spravujú obytné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Každý z týchto troch segmentov realitného sektora obsahuje verejne obchodované investičné fondy nehnuteľností (REIT). Sú to REIT, ktoré jednotlivým investorom legálne umožňujú kupovať akcie v portfóliách komerčných nehnuteľností, ktoré dostávajú príjem z rôznych nehnuteľností. Kľúčovou metrikou REIT‘S sú finančné prostriedky z operácií (FFO), čo je miera výnosu pre odvetvie. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria American Tower Corp. (AMT) a Public Storage (PSA). Sektor nehnuteľností, merateľný pomocou Real Estate Select Sector ETF (XLRE), prekonal S&P 500 za posledných 12 mesiacov. XLRE zaznamenal 12-mesačnú zmenu ceny na konci roka o 20,8% v porovnaní so 16,8% v prípade S&P. 

Nižšie sa pozrieme na tri najvýznamnejšie akcie v oblasti nehnuteľností s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a maximálnou dynamikou.

Realitné akcie s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie nehnuteľností v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E) v tomto sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je REIT. Realty vlastní, spravuje a prenajíma nehnuteľnosti primárne umiestnené v metropolitnej oblasti New York. Spoločnosť Vornado za štvrtý kvartál 2019 vykázala čistý zisk pripadajúci na bežných akcionárov vo výške 193,2 milióna dolárov, medziročne o 92,3% viac. Aktuálany graf TU.

Host Hotels & Resorts Inc (HST:NYSE): Host Hotels & Resorts funguje ako REIT zaoberajúci sa správou luxusných hotelov. Aktuálny graf TU.

Apartment Investment & Management Co (AIV:NYSE): Samostatne spravovaný REIT, Apartment Investment & Management vlastní a riadi portfólio bytových komplexov v USA a Portoriku. V decembri spoločnosť uviedla, že priemerná denná obsadenosť jej nehnuteľností bola mimoriadne zdravá – 97,9%. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie nehnuteľností

Tu sú akcie nehnuteľností v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Digital Realty Trust Inc (DLR:NYSE): Ďalší príklad REIT, Digital Realty Trust vlastní a spravuje nehnuteľnosti zamerané na technológie v USA a Anglicku. Začiatkom februára spoločnosť oznámila plány na získanie 49%-ného podielu na Westin Building Exchange, 34-poschodovom prepojovacom stredisku v Seattli. Aktuálny graf TU.

Duke Realty Corp (DRE:NYSE): S nehnuteľnosťami v juhovýchodnej, stredozápadnej a južnej časti USA sa Duke Realty zameriava hlavne na priemyselné a kancelárske priestory. Spoločnosť vlastní a prevádzkuje približne 155 miliónov štvorcových stôp prenajímateľného priestoru naprieč svojimi priemyselnými nehnuteľnosťami. Aktuálny graf TU.

Realitné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie nehnuteľností v S&P 500, ktoré mali najväčšiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

SBA Communications Corp (SBAC:NASDAQ): SBA Communications vlastní a prevádzkuje bezdrôtovú komunikačnú infraštruktúru. Prenajíma priestor pre antény rôznym poskytovateľom bezdrôtových služieb. Spoločnosť rozšírila svoje portfólio rýchlo a počas štvrtého kvartálu 2019 pridala takmer 1 500 miest. Aktuálny graf TU.

Equinix Inc (EQIX:NYSE): Equinix je REIT, ktorý poskytuje kolokačný priestor a súvisiace služby. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich potrieb kolokácie, prepojenia a riadených IT služieb. Aktuálny gra TU.

Mid-America Apartment Communities Inc (MAA:NYSE): Spoločnosť je REIT, ktorá vlastní, vyvíja a spravuje viacgeneračné bytové domy. Bytová spoločnosť Mid-America Apartment Communities pôsobí v juhovýchodnej a stredozápadnej časti USA. V štvrtom kvartáli 2019 spoločnosť vykázala čistý príjem k dispozícii pre bežných akcionárov vo výške 148,7 milióna dolárov, medziročne o 146,2% viac. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár