Najlepšie akcie nehnuteľností za január 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Sektor nehnuteľností zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, vyvíjajú a spravujú obytné, komerčné a priemyselné nehnuteľnosti. Každý z týchto troch segmentov zahŕňa verejne obchodované investičné spoločnosti v oblasti nehnuteľností (REIT), ktoré sú portfóliom nehnuteľností. REITS vykazuje svoje finančné prostriedky z operácií (FFO), metriku výnosov, ktorá sa týka najmä REITS. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria American Tower Corp. (AMT) a Public Storage (PSA). Sektor nehnuteľností meraný výberom ETF (XLRE) v posledných 12 mesiacoch nedosiahol výkon S&P 500. XLRE vykázal 12-mesačný koncový výnos 20,8% oproti S&P 25,7%. Všetky údaje sú k 8. januáru 2020.

Nižšie sa pozrieme na tri najvýznamnejšie akcie v oblasti nehnuteľností s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a maximálnou dynamikou.

Realitné akcie s najlepšou hodnotou

Tu sú akcie nehnuteľností v S&P 500 s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P/E) v tomto sektore. Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf Vornado Realty Trust, zdroj: GOOGLE

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je REIT. Vlastní, spravuje a prenajíma nehnuteľnosti primárne umiestnené v metropolitnej oblasti New York. 28. októbra 2019 spoločnosť Vornado Realty oznámila výsledky za tretí kvartál 2019 vrátane čistého zisku takmer 323 miliónov dolárov, ktorý možno pripísať spoločným akcionárom (zo 190,6 milióna dolárov v treťom kvartáli 2018).

ročný graf Host Hotels & Resorts Inc, zdroj: GOOGLE

Host Hotels & Resorts Inc (HST:NYSE): Host Hotels & Resorts funguje ako REIT zaoberajúci sa správou luxusných hotelov.

ročný graf Simon Property Group Inc, zdroj: GOOGLE

Simon Property Group Inc (SPG:NYSE): REIT Simon Property Group vlastní, obstaráva a riadi predovšetkým maloobchodné nehnuteľnosti vrátane nákupných centier a outletových centier. Vzhľadom na rastúcu online konkurenciu v maloobchode spoločnosť Simon Property nedávno uverejnila štúdiu, v ktorej sa uvádza, že nákupy v obchode môžu byť o 60% lepšie pre životné prostredie ako nákupy online.

Najrýchlejšie rastúce akcie nehnuteľností

Tu sú akcie nehnuteľností v S&P 500 s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Welltower Inc, zdroj: GOOGLE

Welltower Inc (WELL:NYSE): Welltower funguje ako REIT, ktorý investuje do nehnuteľností na bývanie a nehnuteľností týkajúcich sa zdravotníctva. Minulý štvrťrok Welltower oznámil, že kúpi budovu – 29 kancelárskych nehnuteľností triedy A za 787 miliónov dolárov.

ročný graf Duke Realty Corp, zdroj: GOOGLE

Duke Realty Corp (DRE:NYSE): Duke Realty sa zameriava predovšetkým na priemyselné a kancelárske priestory v juhovýchodnej, stredozápadnej a južnej USA. Spoločnosť vlastní a prevádzkuje približne 155 miliónov štvorcových stôp prenajímateľného priestoru v rámci svojich priemyselných nehnuteľností.

ročný graf Crown Castle International Corp, zdroj: GOOGLE

Crown Castle International Corp (CCI:NYSE): Crown Castle International je REIT, ktorý vlastní, prevádzkuje a prenajíma veže a inú infraštruktúru pre bezdrôtové komunikácie. V treťom kvartáli 2019 spoločnosť Crown Castle oznámila zvýšenie svojej anualizovanej dividendy z kmeňových akcií o 7% na 4,80 dolárov na akciu.

Realitné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie nehnuteľností v S&P 500, ktoré zaznamenali najväčšiu cenovú zmenu za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Equinix Inc, zdroj: GOOGLE

Equinix Inc (EQIX:NASDAQ): Equinix funguje ako REIT zaoberajúca sa poskytovaním kolokačného priestoru a súvisiacich služieb. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich potrieb kolokácie, prepojenia a riadených IT služieb. Spoločnosť oznámila medziročný nárast štvrťročných výnosov o 9% v treťom kvartáli 2019 na 1,4 miliardy dolárov.

ročný graf CBRE Group Inc, zdroj: GOOGLE

CBRE Group Inc (CBRE:NYSE): CBRE Group je poskytovateľom realitných a investičných služieb, vrátane poradenstva pre prenajímateľov, správy majetku, financií, investovania do nehnuteľností a služieb projektového manažmentu. Spoločnosť nedávno oznámila nové úlohy pre niekoľko svojich hlavných lídrov, ktoré budú účinné začiatkom roka 2020.

ročný graf Prologis Inc, zdroj: GOOGLE

Prologis Inc (PLD:NYSE): Prologis – REIT, ktorý vlastní a prevádzkuje priemyselné nehnuteľnosti na celom svete. Spoločnosť tiež prenajíma moderné distribučné zariadenia výrobcom, maloobchodníkom, dopravným spoločnostiam, poskytovateľom logistických služieb tretích strán a iným podnikom.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár