Najlepšie akcie ocele na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Tretia časť

Oceliarsky priemysel je súčasťou odvetvia základných materiálov a tvoria ho spoločnosti zaoberajúce sa výrobou ocele, jej ťažbou a súvisiacimi činnosťami. Napriek tomu, že oceľ bola historicky hlavným priemyselným odvetvím v USA, počet oceliarní, ktoré tento kov vyrábajú, za posledných niekoľko desaťročí v dôsledku zahraničnej konkurencie prudko poklesol. Medzi veľké mená v globálnom oceliarskom priemysle patria Rio Tinto PLC (RIO:ASX), Vale S.A. (VALE:NYSE) a Reliance Steel & Aluminium Co. (RS:NYSE).

päťročný graf VanEck Vectors Steel ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie ocele, reprezentované v VanEck Vectors Steel ETF (SLX), výrazne zaostali za výkonnosťou na širšom trhu s celkovým výnosom -11,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 13,8%.

Tu sú 3 najlepšie akcie ocele s navyššou dynamikou.

Oceľové akcie s najvyššou dynamikou 

Jedná sa o akcie ocele, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov. Napriek masívnemu poklesu väčšiny akcií ocele vykázali prvé tri najsilnejšie akcie ocele pozitívne výnosy. 

päťročný graf Gerdau, zdroj: GOOGLE

Gerdau SA (GGB:NYSE) : Gerdau je výrobca ocele so sídlom v Brazílii, ktorý pôsobí v Amerike, Európe a Ázii. Spoločnosť sa riadi praxou výroby ocele pre malé továrne, ktoré menia šrot na oceľ. 

päťročný graf Labrador Iron Ore, zdroj: GOOGLE

Labrador Iron Ore Royalty Corp. (LIF:TSE) : Kanadská spoločnosť Labrador Iron Ore Royalty drží prvenstvo pre všetky produkty spojené s Iron Ore Company v Kanade. Spoločnosť Iron Ore Company of Canada vyrába železnú rudu pre globálnych zákazníkov. Predáva tiež meď, hliník, titán a ďalšie kovy. 

päťročný graf Kumba Iron One, zdroj: GOOGLE

Kumba Iron Ore Ltd. (KIO:JSE) : Kumba Iron Ore je juhoafrická spoločnosť zaoberajúca sa ťažbou a výrobou železnej rudy. Za prvý polrok 2020 vykázala spoločnosť Kumba 55%-nú maržu EBITDA. Spoločnosť uviedla, že jej úroveň výroby a predaja bola v súlade s jej upravenými výhľadmi založenými na prerušení podnikania v roku 2020 kvôli COVID-19 a že jej prevádzkové sadzby sa v júni vrátili na normálnu úroveň. 

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár