Najlepšie akcie ocele na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Základné materiály

Prvá časť

Oceliarsky priemysel je súčasťou odvetvia základných materiálov a tvoria ho spoločnosti zaoberajúce sa výrobou ocele, jej ťažbou a súvisiacimi činnosťami. Napriek tomu, že oceľ bola historicky hlavným priemyselným odvetvím v USA, počet oceliarní, ktoré tento kov vyrábajú, za posledných niekoľko desaťročí v dôsledku zahraničnej konkurencie prudko poklesol. Medzi veľké mená v globálnom oceliarskom priemysle patria Rio Tinto PLC (RIO:ASX), Vale S.A. (VALE:NYSE) a Reliance Steel & Aluminium Co. (RS:NYSE).

päťročný graf VanEck Vectors Steel ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie ocele, reprezentované v VanEck Vectors Steel ETF (SLX), výrazne zaostali za výkonnosťou na širšom trhu s celkovým výnosom -11,0% v porovnaní s celkovým výnosom Russell 1000 13,8%.

Tu sú 3 najlepšie akcie ocele s najlepšou hodnotou.

Akcie ocele s najlepšou hodnotou 

Jedná sa o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Commercial Metals, zdroj: GOOGLE

Commercial Metals Co. (CMC:NYSE) : Commercial Metals vyrába a recykluje oceľ a kovové výrobky a predáva súvisiace materiály a služby. Medzi jej výrobky patrí kovový šrot, výstužné tyče, ľahké konštrukčné výrobky, vyrobené pletivá a ďalšie. V auguste spoločnosť oznámila plány na vybudovanie svojej tretej mikro-obrábačky, ktorá bude ako prvá na svete vyrábať kvalitné výrobky obchodnej tyče prostredníctvom nepretržitej výroby. Očakáva sa, že závod, ktorý sa nachádza v Arizone, vygeneruje prírastkový EBITDA vo výške 50 miliónov dolárov. 

päťročný graf Labrador Iron Ore, zdroj: GOOGLE

Labrador Iron Ore Royalty Corp. (LIF:TSE) : Kanadská spoločnosť Labrador Iron Ore Royalty drží prvenstvo pre všetky produkty spojené s Iron Ore Company v Kanade. Spoločnosť Iron Ore Company of Canada vyrába železnú rudu pre globálnych zákazníkov. Predáva tiež meď, hliník, titán a ďalšie kovy. 

päťročný graf Steel Dynamics, zdroj: GOOGLE

Steel Dynamics Inc. (STLD:NASDAQ) : Steel Dynamics, výrobca uhlíkovej ocele a recyklátor kovov, ponúka produkty vrátane plochých valcovaných oceľových plechov a nosníkov. 21. augusta spoločnosť oznámila štvrťročnú hotovostnú dividendu vo výške 0,25 dolárov na jednu akciu, ktorá bola splatná 16. októbra.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár