Najlepšie akcie piva na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Pivný priemysel tvoria spoločnosti špecializované na výrobu piva, aj keď mnohé z nich vyrábajú aj iné alkoholické a nealkoholické nápoje. Medzi známe mená patrí holandská SABMiller International BV, belgická Anheuser-Busch InBev NV (BUD:NYSE) a Molson Coors Beverage Co. (TAP:NYSE). Dopyt po pive zostal historicky stabilný počas hospodárskych cyklov. Výsledkom je, že pivný priemysel je súčasťou oveľa širšieho sektoru a to sektoru základných spotrebiteľských výrobkov.

Na rozdiel od minulých hospodárskych poklesov, prudkú recesiu v roku 2020 podnietila zdravotná kríza súvisiaca s COVID-19. To dramaticky zmenilo správanie spotrebiteľa na celom svete a prudko znížilo dopyt po pive v mnohých regiónoch.

päťročný graf Consumer Staples Select Sector ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie piva reprezentované v Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLP poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 9,6%, oproti celkovému výnosu Russell 1000 15,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie piva s najlepším výkonom.

Akcie piva s najlepším výkonom

Jedná sa o akcie piva, ktoré dosiahli najlepšiu návratnosť alebo najmenší pokles celkovej návratnosti za posledných 12 mesiacov zo spoločností, ktoré sme sledovali.

päťročný graf Boston Beer, zdroj: GOOGLE

Boston Beer Co. Inc. (SAM:NYSE) : Boston Beer je pivovar, ktorý sa zaoberá výrobou a predajom remeselne varených pív a výrobkov z muštu vo vlastných pivovaroch a tiež v zmluvných pivovaroch. Spoločnosť vykázala rast čistého zisku o 115,9% pri raste čistých výnosov o 42,0% v druhom štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 27. júna 2020. Spoločnosť Boston Beer uviedla, že pre neistoty vyplývajúce z dohody COVID-19 zrušila svoje celoročné finančné výhľady pre fiškálny rok 2020.

päťročný graf Craft Brew Alliance, zdroj: FOOL.com

Craft Brew Alliance Inc (BREW:NASDAQ). : Craft Brew Alliance je nezávislá spoločnosť vyrábajúca remeselné pivá. Prevádzkuje pivovary s priľahlými reštauráciami a krčmičkami a ponúka široký sortiment pív.

päťročný graf Constellation Brands, zdroj: GOOGLE

Constellation Brands Inc. (STZ:NYSE) : Constellation Brands je spoločnosť zameraná na výrobu alkoholických nápojov, ktorá sa zaoberá výrobou, marketingom a distribúciou piva, vína a destilátov. Spoločnosť nedávno oznámila, že získala spoločnosť Copper & Kings American Brandy Co., liehovar so sídlom v Kentucky, ktorý vyrába American Brandy, absint, gin a destilované likéry.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár