Najlepšie akcie piva na 4. štvrťrok 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Pivný priemysel tvoria spoločnosti špecializované na výrobu piva, aj keď mnohé z nich vyrábajú aj iné alkoholické a nealkoholické nápoje. Medzi známe mená patrí holandská SABMiller International BV, belgická Anheuser-Busch InBev NV (BUD:NYSE) a Molson Coors Beverage Co. (TAP:NYSE). Dopyt po pive zostal historicky stabilný počas hospodárskych cyklov. Výsledkom je, že pivný priemysel je súčasťou oveľa širšieho sektoru a to sektoru základných spotrebiteľských výrobkov.

Na rozdiel od minulých hospodárskych poklesov, prudkú recesiu v roku 2020 podnietila zdravotná kríza súvisiaca s COVID-19. To dramaticky zmenilo správanie spotrebiteľa na celom svete a prudko znížilo dopyt po pive v mnohých regiónoch.

päťročný graf Consumer Staples Select Sector ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie piva reprezentované v Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLP poskytol za posledných 12 mesiacov celkový výnos 9,6%, oproti celkovému výnosu Russell 1000 15,2%.

Tu sú 3 najlepšie akcie piva s najlepšou hodnotou.

Akcie piva s najlepšou hodnotou

Jedná sa o pivné akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcie k čistému zisku (P / E).

päťročný graf Kirin Holdings, zdroj: GOOGLE

Kirin Holdings Co. Ltd. (2503:TYO) : Kirin Holdings je japonský producent piva, nealkoholických nápojov, džúsu, potravinárskych výrobkov, vína, whisky a farmaceutických výrobkov.

päťročný graf Ambev, zdroj: GOOGLE

Ambev SA (ABEV:NYSE) : Ambev je spoločnosť so sídlom v Brazílii, ktorá sa zaoberá predovšetkým výrobou a distribúciou piva. Spoločnosť tiež vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje vrátane nesýtených nápojov. Spoločnosť Ambev vykázala pokles zisku o 51,4% pri poklese tržieb o 4,4% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť poznamenala, že jej ziskovosť bola ovplyvnená výraznými zmenami v správaní spotrebiteľov, ktoré sa začali v polovici marca v dôsledku vplyvu pandémie COVID-19.

päťročný graf United Breweries, zdroj: GOOGLE

United Breweries Co. Inc. (UBHL) : United Breweries, tiež známa ako Compania Cervecerias Unidas, je chilský výrobca a distribútor širokej škály značkových pív. Spoločnosť tiež vyrába vína, liehoviny a nealkoholické nápoje ako sú balená voda a džúsy. United Breweries vykázala čistú stratu, pretože čistý predaj klesol o 15,6% v 2. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. júna 2020. Spoločnosť uviedla, že jej tržby počas štvrťroka bol hlboko ovplyvnený dopadom pandémie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár