Najlepšie akcie piva na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Pivný priemysel tvoria spoločnosti špecializované na výrobu piva, aj keď mnohé z nich vyrábajú aj iné alkoholické a nealkoholické nápoje. Medzi veľké mená v tomto odbore patria holandská spoločnosť SABMiller International BV, belgická spoločnosť Anheuser-Busch InBev NV (BUD:NYSE) a japonská spoločnosť Kirin Holdings Co. Ltd. (2503:TYO). Dopyt po pive zostal historicky stabilný aj počas hospodárskych cyklov. Výsledkom je, že pivný priemysel je súčasťou oveľa širšieho sektoru základných spotrebiteľských výrobkov.

Na rozdiel od minulých hospodárskych poklesov, prudkú recesiu v roku 2020 podnietila zdravotná kríza súvisiaca s COVID-19. To dramaticky zmenilo správanie spotrebiteľov na celom svete, čo výrazne znížilo dopyt po pive v mnohých regiónoch, pretože bary a reštaurácie dočasne zatvárajú alebo znižujú kapacitu.

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie piva reprezentované v širokom indexe Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLP poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 11,9%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 20,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie piva s najrýchlejším rastom.

Najrýchlejšie rastúce akcie piva

Toto sú akcie piva s najvyšším medziročným ziskom na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zárobky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

päťročný graf Boston Beer, zdroj: GOOGLE

Boston Beer Co Inc. (SAM:NYSE) : Spoločnosť Boston Beer vyrába a predáva remeselne varené pivá a výrobky z muštu prostredníctvom svojich vlastných pivovarov a rôznych ďalších zmluvných pivovarov. Spoločnosť zaznamenala rast čistého príjmu o 80,6%, pretože čistý príjem stúpol o 30,2% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 26. septembra 2020. Napriek zvýšeniam spoločnosť poznamenala, že dopady pandémie viedli k významnému zníženiu dopytu po sudoch, ako aj vyššie náklady na prácu a bezpečnosť v jej pivovaroch.

päťročný graf United Breweries, zdroj: GOOGLE

United Breweries Co. Inc. (UBL:NSE) : United Breweries je chilský výrobca a distribútor širokej škály značkových pív. Spoločnosť tiež vyrába vína, liehoviny a nealkoholické nápoje, ako sú nealkoholické nápoje, balená voda a džúsy. United Breweries vykázala rast čistého príjmu o 40,6% pri raste čistého predaja o 9,8% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Pokles daní z príjmu o 46,6% prispel k zvýšeniu čistého príjmu v priebehu štvrťroka. Spoločnosť poznamenala, že zmiernenie verejných obmedzení týkajúcich sa pandémie pomohlo zlepšiť objemy v treťom štvrťroku.

Dividendový výnos: 4,56%

päťročný graf Ambev, zdroj: GOOGLE

Ambev SA (ABEV:NYSE) : Ambev je spoločnosť so sídlom v Brazílii, ktorá sa zaoberá predovšetkým výrobou a distribúciou piva. Spoločnosť tiež vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje vrátane nesýtených nápojov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár