Najlepšie akcie piva na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Tretia časť

Pivný priemysel tvoria spoločnosti špecializované na výrobu piva, aj keď mnohé z nich vyrábajú aj iné alkoholické a nealkoholické nápoje. Medzi veľké mená v tomto odbore patria holandská spoločnosť SABMiller International BV, belgická spoločnosť Anheuser-Busch InBev NV (BUD:NYSE) a japonská spoločnosť Kirin Holdings Co. Ltd. (2503:TYO). Dopyt po pive zostal historicky stabilný aj počas hospodárskych cyklov. Výsledkom je, že pivný priemysel je súčasťou oveľa širšieho sektoru základných spotrebiteľských výrobkov.

Na rozdiel od minulých hospodárskych poklesov, prudkú recesiu v roku 2020 podnietila zdravotná kríza súvisiaca s COVID-19. To dramaticky zmenilo správanie spotrebiteľov na celom svete, čo výrazne znížilo dopyt po pive v mnohých regiónoch, pretože bary a reštaurácie dočasne zatvárajú alebo znižujú kapacitu.

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie piva reprezentované v širokom indexe Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLP poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 11,9%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 20,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie piva s najvyššou dynamikou.

Akcie piva s najvyššou dynamikou

Jedná sa o akcie, ktoré mali najvyšší celkový výnos za posledných 12 mesiacov.

päťročný graf Constellation Brands, zdroj: GOOGLE

Constellation Brands Inc. (STZ:NYSE) : Constellation Brands je spoločnosť zameraná na výrobu alkoholických nápojov, ktorá sa zaoberá výrobou, marketingom a distribúciou piva, vína a destilátov.

päťročný graf Heineken , zdroj: GOOGLE

Heineken NV (HEIA:AMS) : Holandský Heineken vyrába pivo, liehoviny, víno a nealkoholické nápoje na predaj po celom svete. Spoločnosť koncom októbra oznámila, že v Austrálii získava niekoľko ciderových značiek od spoločnosti Asahi Group Holdings Ltd. (2502: TSE), vrátane Strongbow, Little Green a Bonamy’s. Heineken tiež získa trvalé licencie na značky piva Stella Artois a Beck’s v Austrálii.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je boston-beer-company.png
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Snímka-obrazovky-2021-02-04-o-8.33.22-1024x366.png
päťročný graf Boston Beer, zdroj: GOOGLE

Boston Beer Co Inc. (SAM:NYSE) : Spoločnosť Boston Beer vyrába a predáva remeselne varené pivá a výrobky z muštu prostredníctvom svojich vlastných pivovarov a rôznych ďalších zmluvných pivovarov. Spoločnosť zaznamenala rast čistého príjmu o 80,6%, pretože čistý príjem stúpol o 30,2% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 26. septembra 2020. Napriek týmto zvýšeniam spoločnosť poznamenala, že dopady pandémie viedli k významnému zníženiu dopytu po sudoch, ako aj vyššie náklady na prácu a bezpečnosť v jej pivovaroch.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár