Najlepšie akcie piva na prvý kvartál 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Prvá časť 

Pivný priemysel tvoria spoločnosti špecializované na výrobu piva, aj keď mnohé z nich vyrábajú aj iné alkoholické a nealkoholické nápoje. Medzi veľké mená v tomto odbore patria holandská spoločnosť SABMiller International BV, belgická spoločnosť Anheuser-Busch InBev NV (BUD:NYSE) a japonská spoločnosť Kirin Holdings Co. Ltd. (2503:TYO). Dopyt po pive zostal historicky stabilný aj počas hospodárskych cyklov. Výsledkom je, že pivný priemysel je súčasťou oveľa širšieho sektoru základných spotrebiteľských výrobkov.

Na rozdiel od minulých hospodárskych poklesov, prudkú recesiu v roku 2020 podnietila zdravotná kríza súvisiaca s COVID-19. To dramaticky zmenilo správanie spotrebiteľov na celom svete, čo výrazne znížilo dopyt po pive v mnohých regiónoch, pretože bary a reštaurácie dočasne zatvárajú alebo znižujú kapacitu.

päťročný graf Consumer Staples Select Sector SPDR ETF, zdroj: GOOGLE

Akcie piva reprezentované v širokom indexe Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), podali lepší výkon na širšom trhu. Index XLP poskytol za posledných 12 mesiacov celkovú návratnosť 11,9%, čo je pod celkovým výnosom Russell 1000 20,7%.

Tu sú 3 najlepšie akcie piva s najlepšou hodnotou.

Akcie piva s najlepšou hodnotou

Ide o akcie s najnižším 12-mesačným pomerom tržnej ceny akcií k čistému zisku (P / E).

Dividendový výnos: 4,62%

päťročný graf Molson Coors Beverage, zdroj: GOOGLE

Molson Coors Beverage Co. (TAP:NYSE) : Molson Coors je holdingová spoločnosť, ktorá vyrába a predáva pivo. Medzi jej značky patrí Coors Light, Miller Lite a Molson Canadian. Spoločnosť vykázala čistý príjem (vrátane čistého príjmu do nekontrolných podielov) vo výške 346,4 milióna dolárov v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Išlo o významnú zmenu oproti čistej strate vo výške 399,3 milióna dolárov vykázanej v rovnakom štvrťroku pred rokom. Čistý predaj však poklesol o 3,1%. Čisté príjmy pomohli zvýšiť nižšie náklady na predaný tovar a ďalšie náklady v porovnaní so štvrťrokom pred rokom. Spoločnosť Molson Coors uviedla, že miestne obmedzenia spojené s pandémiou COVID-19 prispeli k poklesu predaja.

Dividendový výnos: 3,40%

päťročný graf United Breweries, zdroj: GOOGLE

United Breweries Co. Inc. (CCU:NYSE) : United Breweries je chilský výrobca a distribútor širokej škály značkových pív. Spoločnosť tiež vyrába vína, liehoviny a nealkoholické nápoje, ako sú nealkoholické nápoje, balená voda a džúsy. United Breweries vykázala rast čistého príjmu o 40,6% pri raste čistého predaja o 9,8% v 3. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 30. septembra 2020. Pokles daní z príjmu o 46,6% prispel k zvýšeniu čistého príjmu v priebehu štvrťroka. Spoločnosť poznamenala, že zmiernenie verejných obmedzení týkajúcich sa pandémie pomohlo zlepšiť objemy v treťom štvrťroku.

Dividendový výnos: 4,56%

päťročný graf Ambev, zdroj: GOOGLE

Ambev SA (ABEV:NYSE) : Ambev je spoločnosť so sídlom v Brazílii, ktorá sa zaoberá predovšetkým výrobou a distribúciou piva. Spoločnosť tiež vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje vrátane nesýtených nápojov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár