Najlepšie akcie piva na apríl 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Pivovarnícky priemysel tvoria spoločnosti, ktoré sa špecializujú na výrobu piva, hoci mnohé z týchto firiem vyrábajú aj iné alkoholické a nealkoholické nápoje. Nápoje sa považujú za spotrebiteľský tovar a preto sa pivný priemysel môže považovať za malú súčasť širšieho sektora spotrebiteľských tovarov. Medzi známe mená v tomto odvetví patria holandská SABMiller International BV, holandská Heineken NV a Molson Coors Beverage Co. (TAP). Akcie spotrebiteľských tovarov reprezentované sektorom výberu Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) prekonali širší trh a vykázali záporný celkový výnos 1,0% v porovnaní so záporným výnosom S&P 500 vo výške 9,6% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najlepšie akcie piva s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou. 

Akcie piva s najlepšou hodnotou

Ide o akcie piva s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Anheuser-Busch InBev SA/NV (ABI:EBR): Anheuser-Busch je holdingová spoločnosť so sídlom v Belgicku, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou alkoholických a nealkoholických nápojov. Spoločnosť vlastní portfólio viac ako 400 rôznych značiek piva vrátane Budweiser, Corona a Stella Artois. Aktuálny graf TU.

Ambev SA (ABEV3:BVMF): Ambev je brazílska spoločnosť zaoberajúca sa predovšetkým výrobou a distribúciou piva. Spoločnosť tiež vyrába a distribuuje nealkoholické vrátane nesýtených nápojov. V 4. štvrťroku 2019 spoločnosť Ambev vykázala medziročný čistý nárast výnosov o 5,7%. Aktuálny graf TU.

United Breweries Co. Inc (CCU:NYSE): United Breweries, tiež známa ako Compania Cervecerias Unidas, je výrobcom a distribútorom širokého spektra značkových pív v Čile. Spoločnosť tiež vyrába vína, liehoviny a nealkoholické nápoje ako je balená voda či džúsy. V štvrtom štvrťroku 2019 spoločnosť oznámila, že čisté štvrťročné tržby medziročne narástli o 5,0%, zatiaľ čo čistý príjem klesol za rovnaké obdobie o takmer 10%. Aktuálny graf TU.

Najrýchlejšie rastúce akcie piva

Jedná sa o akcie piva s najvyšším medziročným rastom EPS za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Molson Coors Beverage Co (TAP:NYSE): Molson Coors je pivovarnícka spoločnosť špecializujúca sa na výrobu výrobkov z piva. Vo fiškálnom roku 2019 spoločnosť Molson Coors zaznamenala medziročný pokles objemu značky o 3,5%, keď čistý zisk klesol o viac ako 78%. Aktuálny graf TU.

Constellation Brands Inc (STZ:NYSE): Constellation Brands je spoločnosť vyrábajúca alkoholické nápoje, ktorá sa zaoberá výrobou, marketingom a distribúciou piva, vína a destilátov. Ako spoločnosť, ktorá stojí za populárnou značkou piva Corona, sa spoločnosť Constellation Brands nedávno pokúsila vyriešiť mylnú predstavu, že existuje nejaká korelácia medzi jej výrobkami a produktom COVID-19, bežne označovaným ako koronavírus. Za štvortýždňové obdobie, ktoré sa skončilo 16. februára 2020, narástol predaj výrobkov spoločnosti Corona v dolároch o 5%. Aktuálny graf TU.

Akcie piva s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie piva, ktoré zaznamenali najvyššiu zmenu ceny za posledných 12 mesiacov.

Boston Beer Co. Inc (SAM:NYSE): Boston Beer je sládok zaoberajúci sa výrobou a predajom remeselne vyrábaného piva a výrobkov z jablčného muštu vo vlastných pivovaroch a rôznych ďalších zmluvných pivovaroch. Vo fiškálnom roku 2019 vykázala Boston Beer čistý príjem vo výške 301,3 milióna dolárov, čo znamená medziročný rast o 33,8%. Aktuálny graf TU.

Carlsberg A/S (CARLB:CPH): Carlsberg je pivovarnícka spoločnosť so sídlom v Dánsku zaoberajúca sa predovšetkým výrobou a predajom piva. Spoločnosť vyrába aj nealkoholické nápoje, ako napríklad nealkoholické pivo a iné. Medzi portfólio značiek spoločnosti patria okrem iného Carlsberg, Kronenbourg a Tuborg. Aktuálny graf TU.

Heineken NV (HEIA:AMS): Holandská spoločnosť Heineken vyrába pivá, liehoviny, víno a nealkoholické nápoje na predaj po celom svete. Spoločnosť nedávno oznámila blížiace sa vymenovanie nového vedúceho dodávateľského reťazca a novovytvorenú pozíciu hlavného digitálneho a technologického riaditeľa. Aktuálny graf TU.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár