Najlepšie akcie piva pre tretí kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Pivovarnícky priemysel tvoria spoločnosti, ktoré sa špecializujú na výrobu piva, aj keď mnohé z nich vyrábajú iné alkoholické a aj nealkoholické nápoje. Medzi známe mená patria holandská SABMiller International BV, holandská Heineken NV a Molson Coors Beverage Co. (TAP). Nápoje sa považujú za spotrebiteľské tovary, takže pivný priemysel možno považovať za malú súčasť širšieho sektora spotrebiteľských tovarov. Akcie piva reprezentované v Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP) dosiahli slabší výkon na širšom trhu, čo investorom prinieslo celkový výnos 6,6% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 14,3% za posledných 12 mesiacov. Tieto čísla výkonnosti trhu a štatistiky v tabuľkách nižšie sú k 10. júnu.

Tu sú tri najlepšie akcie piva s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Akcie piva s najlepšou hodnotou

Ide o akcie piva s najnižším pomerom ceny a príjmu za posledných 12 mesiacov (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Kirin Holdings Co. Ltd. (TYO: 2503): Kirin Holdings je japonský výrobca piva, nealkoholických nápojov, džúsov, potravinárskych výrobkov, vína, whisky a farmaceutických výrobkov.

Ambev SA: (ABEV:NYSE): Ambev je brazílska spoločnosť zaoberajúca sa predovšetkým výrobou a distribúciou piva. Spoločnosť tiež vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje, vrátane nesýtených nápojov. Spoločnosť Ambev vykázala za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, pokles zisku o 55,9% v podstate na rovných príjmoch. Spoločnosť poznamenala, že v marci začala byť svedkom dopadu pandémie COVID-19 a očakáva, že výsledky za druhý kvartál budú podstatne horšie ako výsledky uvedené za prvý kvartál.

United Breweries Co. Inc. (UBL:NS): United Breweries, tiež známy ako Compania Cervecerias Unidas, je producent so sídlom v Čile a distribútor širokej škály značkových pív. Spoločnosť tiež vyrába vína, liehoviny a nealkoholické nápoje, ako sú balená voda a džúsy.

Najrýchlejšie rastúce akcie piva

Sú to akcie piva s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom. V dôsledku globálnej recesie vyvolanej pandémiou COVID-19 mala táto skupina zmiešaný výkon. Najvýkonnejšia spoločnosť, Kirin Holdings, bola jediná, ktorá zvýšila zisky, ale nebolo možné vypočítať percentuálnu zmenu, pretože prešli z negatívnej na pozitívnu. Ostatné dve spoločnosti sa v poslednom štvrťroku znížili najmenej; ich akcie boli tie v sektore, ktorých zisk klesol najmenej.

Boston Beer Co. Inc. (SAM:NYSE): Boston Beer vyrába a predáva remeselné pivá a jablčné výrobky vo svojich vlastných pivovaroch a rôznych iných zmluvných pivovaroch. Spoločnosť zaznamenala 23%-ný pokles čistého príjmu, zatiaľ čo v 1. štvrťroku 2020, ktorý sa skončil 28. marca 2020, vzrástli tržby o 31,4%. Boston Beer poznamenala, že v dôsledku dopadu COVID-19 došlo k zníženiu čistého príjmu a zvýšeniu ostatných nákladov na 10,0 milióna dolárov za orvý kvartál.

Tsingtao Brewery Ltd (SHA: 600600): Pivovar Tsingtao je čínsky výrobca a distribútor piva. Spoločnosť vykázala za rok 2019 celoročný nárast EPS o 30,2% pri raste tržieb o 5,3%.

Akcie piva s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie piva, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

Boston Beer Co. Inc.

Tsingtao Brewery Co. Ltd.

Kirin Holdings Co. Ltd.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár