Najlepšie akcie piva za prvý kvartál 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor všetky články

Pivovarnícky priemysel tvoria spoločnosti, ktoré sa špecializujú na výrobu piva, ale vyrábajú aj iné alkoholické a nealkoholické nápoje. Nápoje sa považujú za spotrebiteľský tovar a preto sa pivný priemysel môže považovať za malú súčasť širšieho sektora spotrebiteľských tovarov Niektoré známe názvy v priemysle zahŕňajú holandský SABMiller International BV, holandský Heineken NV a Molson Coors Beverage Co. (TAP). Akcie spotrebiteľských výrobkov reprezentované výberom sektoru Consumer Staples Select Sector SPDR ETF (XLP), dosiahli slabší výkon na širšom trhu a v posledných 12 mesiacoch vzrástli o 22,0% v porovnaní so ziskom S&P 500 – 26,4%.

Tu sú tri najlepšie akcie piva s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou. Všetky čísla v tomto článku sú k 12. januáru 2020.

Akcie piva s najlepšou hodnotou

Ide o akcie spoločností z oblasti piva s najnižším pomerom ceny a zisku za posledných 12 mesiacov (P/E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P/E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

ročný graf United Breweries Co. Inc , zdroj: GOOGLE

United Breweries Co. Inc (CCU:NYSE): United Breweries, tiež známy ako Compania Cervecerias Unidas, je výrobcom a distribútorom širokého spektra značkových pív v Čile. Spoločnosť tiež vyrába vína, liehoviny a nealkoholické nápoje ako sú balené vody a džúsy. Spoločnosť vykázala mierny rast tržieb za tretí kvartál 2019 v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka o 0,5%. Zisk na akciu (EPS) klesol o 55,5% v porovnaní s rovnakým trojmesačným obdobím roku 2018.

ročný graf Anheuser-Busch InBev, zdroj: GOOGLE

Anheuser-Busch InBev SA/NV (ABI:EBR): Anheuser-Busch je holdingová spoločnosť so sídlom v Belgicku, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou alkoholických a nealkoholických nápojov. Spoločnosť vlastní portfólio viac ako 400 rôznych značiek piva vrátane Budweiser, Corona a Stella Artois.

ročný graf Ambev SA, zdroj: GOOGLE

Ambev SA(ABEV3:BVMF): Ambev je brazílska spoločnosť zaoberajúca sa predovšetkým výrobou a distribúciou piva. Spoločnosť tiež vyrába a distribuuje nealkoholické nápoje vrátane nesýtených nápojov. Spoločnosť vykázala rast výnosov za tretí kvartál 2019 o 8,1% a pokles EPS o 11,6% v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Najrýchlejšie rastúce akcie piva

Sú to akcie pivných spoločností s najvyšším medziročným rastom EPS za posledné štvrťroky. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

ročný graf Constellation Brands Inc, zdroj: GOOGLE

Constellation Brands Inc (STZ:NYSE): Constellation Brands je spoločnosť vyrábajúca alkoholické nápoje, ktorá sa zaoberá výrobou, marketingom a distribúciou piva, vína a destilátov. Spoločnosť začiatkom minulého mesiaca oznámila, že Garth Hankinson bol s účinnosťou od 13. januára 2020 povýšený na výkonného viceprezidenta a finančného riaditeľa (CFO). Hankinson prevezme úlohu Davida Kleina, ktorý sa stane generálnym riaditeľom (CEO) v Canopy Growth.

ročný graf Boston Beer Co. Inc, zdroj: GOOGLE

Boston Beer Company (SAM:NYSE): Boston Beer je sládok zaoberajúci sa výrobou a predajom remeselne vyrábaného piva a výrobkov z jablčného muštu vo vlastných pivovaroch a rôznych ďalších zmluvných pivovaroch. Spoločnosť vykázala medziročný rast výnosov o 23,3% a medziročný rast EPS o 13,7% za tretí kvartál 2019.

Akcie piva s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie spoločnosti z oblasti piva, ktoré zaznamenali najvyššiu zmenu ceny za posledných 12 mesiacov.

ročný graf Carlsberg A/S, zdroj: GOOGLE

Carlsberg A/S (CARL-B:CPH): Carlsberg je pivovarnícka spoločnosť so sídlom v Dánsku zaoberajúca sa predovšetkým výrobou a predajom piva. Spoločnosť vyrába aj nealkoholické nápoje, ako napríklad nealkoholické pivo a iné. Medzi portfólio značiek spoločnosti patria okrem iného Carlsberg, Kronenbourg a Tuborg.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár