Najlepšie akcie realít na jún 2020

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Sektor realít zahŕňa spoločnosti, ktoré vlastnia, vyvíjajú a spravujú obytné, obchodné a priemyselné nehnuteľnosti. Každý z týchto troch segmentov nehnuteľností zahŕňa verejne obchodované investičné fondy nehnuteľností (REIT). REIT sú „prostriedky“, ktoré jednotlivým investorom legálne umožňujú kupovať akcie v portfóliách nehnuteľností, ktoré dostávajú príjem z rôznych nehnuteľností. Kľúčovou metrikou REIT sú finančné prostriedky z operácií (FFO), čo je miera výnosu pre odvetvie. Medzi veľké mená v tomto odvetví patria American Tower Corp. (AMT), Prologis Inc. (PLD) a Digital Realty Trust Inc. (DLR). Akcie realít, zastúpené v Real Estate Select Sector SPDR ETF (XLRE), dosiahli slabší výkon na širšom trhu s celkovým výnosom -5,8% v porovnaní s celkovým výnosom S&P 500 vo výške 8,7% za posledných 12 mesiacov.

Tu sú tri najlepšie realitné akcie s najlepšou hodnotou, najrýchlejším rastom výnosov a najvyššou dynamikou.

Realitné akcie s najlepšou hodnotou

Ide o realitné akcie s najnižším 12-mesačným koncovým pomerom cena / zisk (P / E). Zisky sa môžu akcionárom vrátiť vo forme dividend a spätného odkúpenia, nízky pomer P / E znamená, že za každý vygenerovaný dolár zisku platíte menej.

Vornado Realty Trust (VNO:NYSE): Vornado Realty Trust je REIT, ktorý vlastní kancelárske, maloobchodné, reklamné nehnuteľnosti a ďalšie súvisiace investície. Spoločnosť vykázala 48%-ný pokles FFO na zriedenú akciu za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Vornado uviedla, že v podstate všetci jej maloobchodní nájomníci, ktorí nevlastnia „základné“ podniky, musia prestať fungovať a hľadajú úľavu z nájomného. Spoločnosť dodala, že budúci vplyv COVID-19 na jej finančnú situáciu a prevádzkové výsledky je veľmi neistý a mohol by byť „významný“.

Simon Property Group Inc. (SPG:NYSE) : Simon Property Group je REIT, ktorý vlastní, vyvíja a spravuje maloobchodné nehnuteľnosti po celom svete. Spoločnosť vykázala za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020, pokles FFO na zriedenú akciu o 9%. Spoločnosť tiež poznamenala, že zatváranie obchodov niektorých jej nájomcov v súvislosti s COVID-19 malo negatívny vplyv.

SL Green Realty Corp. (SLG:NYSE) : SL Green Realty je plne integrovaný a samosprávny REIT zameraný predovšetkým na získavanie a správu komerčných nehnuteľností na Manhattane.

Najrýchlejšie rastúce akcie realít

Ide o akcie realít s najvyšším medziročným rastom zisku na akciu (EPS) za posledný štvrťrok. Rastúce zisky ukazujú, že podnikanie spoločnosti rastie a generuje viac peňazí, ktoré môže reinvestovať alebo vrátiť akcionárom.

Boston Properties Inc. (BXP:NYSE) : Boston Properties funguje ako REIT, ktorý vlastní, spravuje a vyvíja kancelárske nehnuteľnosti predovšetkým v Bostone, Washingtone, D.C., Midtown Manhattan a San Francisco. Spoločnosť vykázala 7%-ný nárast FFO na zriedenú akciu za prvý kvartál 2020, ktorý sa skončil 31. marca 2020. Ale tiež stiahla svoje celoročné usmernenie na rok 2020 z dôvodu neistoty vyplývajúcej z pandémie koronavírusu.

Healthpeak Properties Inc. (PEAK:NYSE): Healthpeak Properties funguje ako REIT, ktorý investuje do nehnuteľností súvisiacich so zdravotnou starostlivosťou, vrátane bývania pre seniorov, biologických vied, lekárskych kancelárií, nemocníc a kvalifikovaných domovov starostlivosti.

Ventas Inc. (VTR:NYSE) : Ventas funguje ako REIT, ktorý vlastní komunity bývania pre seniorov, kvalifikované opatrovateľské zariadenia, nemocnice a budovy lekárskych kancelárií v USA a Kanade.

Realitné akcie s najvyššou dynamikou

Toto sú akcie realít, ktoré mali najvyššiu celkovú návratnosť za posledných 12 mesiacov.

SBA Communications Corp. (SBAC:NASDAQ) : SBA Communications vlastní a prevádzkuje bezdrôtovú komunikačnú infraštruktúru. SBA Communications prenajíma priestor pre antény rôznym poskytovateľom bezdrôtových služieb.

Equinix Inc. (EQIX:NASDAQ) : Equinix je REIT, ktorý poskytuje kolokačný priestor a súvisiace služby. Spoločnosť poskytuje zákazníkom prístup k výberu obchodných partnerov a riešení na základe ich potrieb kolokácie, prepojenia a riadenia IT služieb. Spoločnosť Equinix začiatkom marca oznámila, že dokončila akvizíciu spoločnosti Packet, vedúcej platformy aizácie holých kovov, vo výške 335 miliónov dolárov. Spoločnosť uviedla, že dohoda urýchli stratégiu, aby pomohla spoločnostiam bez problémov nasadiť hybridné viacvrstvové architektúry.

Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE) : Crown Castle International je REIT, ktorý vlastní, prevádzkuje a prenajíma spoločnú bezdrôtovú infraštruktúru. Spoločnosť prevádzkuje a prenajíma bunkové veže a sieť optických káblov v USA a Portoriku.

Zdroj: investopedia 

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár